23 września 2013 ~ komentarze 2

100% Not Provided? Zobaczymy tylko wyszukiwania z AdWords?

Not ProvidedNa Search Engine Land ukazał się bardzo ciekawy artykuł na temat przyśpieszenia przez Google prac nad zaszyfrowaniem wszystkich wyszukiwanych fraz z wyjątkiem kliknięć w reklamy. Szybki przyrost Not Provided dobrze widać na poniższym wykresie z NotProvidedCount.com i wynosi już prawie 74%. Podobno zabieg ten służyć ma ukróceniu szpiegowania Google przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA). W grę wchodzi jeszcze jeden wariant zwiększenia Not Provided – wzrost sprzedaży reklam AdWords. Zapewne polska branża SEO prędzej uwierzy w opcję nr 2. W momencie wejścia w życie czarnego scenariusza, każdy kto będzie chciał śledzić frazy, znajdzie tylko te, kliknięte właśnie w AdWords.

Wzrost Not Provided w Google

Co dalej z pozycjonowaniem jakie znamy? Odpowiedź przyniesie niedaleka przyszłość.

Kategoria: Google | Tagi: ,

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

2 komentarze to “100% Not Provided? Zobaczymy tylko wyszukiwania z AdWords?”

 1. Dariusz Romanowski 24 września 2013 at 13:08 Permalink

  Brawo Wojtek:)
  Widzę, że śledzisz na bieżąco wszystkie sprawy jako jeden z nielicznych:) Dodaje Twój blog od razu do ulubionych:)

  Polecam też obejrzenie Whiteboard Friday: http://moz.com/blog/100-percent-keyword-not-provided-whiteboard-tuesday wyjątkowo we wtorek, ale powód jest bardzo ważny:)

  • Wojtek Tyluś 24 września 2013 at 13:58 Permalink

   Dzięki za miłe słowo, oglądałem dzisiejszy Whiteboard Friday, Rand jak zwykle w formie ;)


Leave a Reply