20 stycznia 2012 ~ komentarze 3

90 milionów użytkowników Google+. Pod koniec 2012 będzie 400 milionów?

90 milionów użytkowników Google+ (fot. Vic Gundotra)Wczoraj wieczorem Larry Page ogłosił w kwartalnym rozliczeniu,  że Google+ posiada już ponad 90 milionów użytkowników. Ilu zatem użytkowników będzie miał Google+ w 2012 roku? Według Paula Allena może pęknąć 400 milionów. Według Allena przy założeniu, że tempo stale rosnące, utrzyma się to pod koniec 2012 roku będzie już 297 milionów. Skąd więc 400 milionów? Według Paula, dzięki coraz większej integracji Google+ z Androidem, Chrome, YouTube, Google+ API, może paść taka liczba użytkowników. Niestety jego obliczenia już teraz stały się trochę niedokładne, jeśli założymy, że pomyłka w obecnej liczbie użytkowników Google+ wynosi, bagatela, niespełna 13 milionów osób (według Allena obecnie miało być 77,2 miliona a jest 90 mln.)

Przyrost użytkowników Google+ (Autor: Paul Allen)

Przyrost użytkowników Google+ (Autor: Paul Allen)

Paul Allen, nieoficjalny statystyk Google+

Paul Allen jest, jak się sam nazywa, nieoficjalnym statystykiem Google+.
Przy obliczeniach korzysta z systemu i modelu statystycznego swojego pomysłu, który śledzi świeżo założone konta ludzi z setkami nazwisk, które są rzadkie w USA jak i poza. Jak sam pisze, jego model nie jest doskonały, ponieważ nie posiada jeszcze danych na temat ludności według nazwisk z wielu krajów.

Gmail skutecznie fałszuje wyniki?

Według mnie jak najbardziej, no chyba, że Paul jest w stanie wydzielić/zliczyć w swoich statystykach tylko tych użytkowników, którzy faktycznie są aktywni na Google+, dodają wpisy, mają znajomych, dzielą się treścią.
Skąd moje wątpliwości? Jakiś czas temu Google połączyło rejestrację poczty Gmail z rejestracją w Google+ i tak czy chcemy czy nie, stajemy się użytkownikami Google+. Taka integracja była śmiałym posunięciem ze strony Google, który teraz będzie mógł „zawyżać” swoje statystyki użytkowników Google+. Ilu użytkowników dorobi się Google+ pod koniec 2012 roku dowiemy się …pod koniec 2012 roku.

Z drugiej strony czy statystyki zawyżone czy też nie, mogą sprawić, że Google+ przestanie mi się podobać? Czy tego chcemy czy też nie Google+ zbliża się wielkimi krokami i lepiej zacząć z nim współpracować już teraz, nie czekając aż będzie za późno.

Kategoria: Google+ | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

3 komentarze to “90 milionów użytkowników Google+. Pod koniec 2012 będzie 400 milionów?”

 1. Przemek Sztal 20 stycznia 2012 at 08:31 Permalink

  „Jakiś czas temu Google połączyło rejestrację poczty Gmail z rejestracją w Google+ i tak czy chcemy czy nie, stajemy się użytkownikami Google+. Taka integracja była śmiałym posunięciem ze strony Google, który teraz będzie mógł „zawyżać” swoje statystyki użytkowników Google+.”
  To było bardzo dobre posunięcie ze strony Google. Nawet jeśli ktoś używa tylko poczty Gmail to logując się do niej jest jednocześnie zalogowany w G+. To daje duże możliwości promowania Google+. Nie trzeba reklamować sieci „załóż konto i zobacz super możliwości G+”, wystarczy powiedzieć „nie musisz zakładać konta (bo już je masz), sprawdź jak to działa”. Jest to przechytrzenie pewnej bariery jaką jest zakładanie konta – „po co mi G+, mam już Facebooka”. W SERPach i innych produktach Google pojawiają się komunikaty Call-To-Action, np. w YouTube wyświetlany jest przycisk „Upgrade account” – brzmi bardziej zachęcająco niż „Create account” :-)

 2. Wojtek 20 stycznia 2012 at 08:36 Permalink

  Dzięki wielkie Przemku, właśnie o to mi chodziło, wspaniale rozwinąłeś moją myśl :) Dziękuję.

 3. Wojtek 1 lutego 2012 at 21:35 Permalink

  No i mamy 100 milionów :)

  https://plus.google.com/117388252776312694644/posts/9zr9iwmN4XL


Leave a Reply