24 kwietnia 2012 ~ komentarzy 7

Aktualizacja algorytmu Google. Cel – SPAM

Walka Google ze SPAMemGoogle, a dokładniej sam szef walki ze SPAMem w sieci, Matt Cutts ogłosił na oficjalnym blogu dla webmasterów uruchomienie nowego algorytmu wyszukiwania nastawionego na walkę ze SPAMem. W Polsce zmiany mają objąć 5% wszystkich zapytań. Jak możemy dowiedzieć się z najświeższej informacji z frontu Google, Polaków ta zmiana ma dotknąć najbardziej. Dotknąć lub poprawić – zależy kto na to paczy.

In the next few days, we’re launching an important algorithm change targeted at webspam. The change will decrease rankings for sites that we believe are violating Google’s existing quality guidelines. We’ve always targeted webspam in our rankings, and this algorithm represents another improvement in our efforts to reduce webspam and promote high quality content. While we can’t divulge specific signals because we don’t want to give people a way to game our search results and worsen the experience for users, our advice for webmasters is to focus on creating high quality sites that create a good user experience and employ white hat SEO methods instead of engaging in aggressive webspam tactics.

Co w wolnym tłumaczeniu oznacza:

W ciągu najbliższych kilku dni, uruchomimy istotną zmianę algorytmu ukierunkowaną na SPAM w sieci. Zmiana ta zmniejszy ranking dla witryn, które naszym zdaniem łamią istniejące wytyczne Google odnośnie jakości. Zawsze zwracamy uwagę SPAM w naszych rankingach, a ten algorytm stanowi kolejną poprawę naszych wysiłków w celu zmniejszenia ilości SPAMu w sieci i promowania treści wysokiej jakości. Obecnie nie możemy ujawniać konkretnych sygnałów, ponieważ nie chcemy dać ludziom gotowego rozwiązania do stosowania nieuczciwej gry w naszych wynikach wyszukiwania, a co za tym idzie nie chcemy pogorszyć komfortu użytkowników, nasze porady dla webmasterów skupione są na tworzeniu wysokiej jakości witryn, które tworzą dobre doświadczenie użytkownika i zachęcają do stosowania White Hat SEO zamiast angażować się w agresywne taktyki SPAMowania w sieci.

 

Polska krajem SPAMerów?

Niechlubny rekord Polaków w sieci? W oficjalnym stanowisku Google możemy przeczytać wzmiankę mówiącą o rożnych procentach zmian jakie nastąpią w poszczególnych krajach i tak:
– 3.1% dla angielskich zapytań,
– 3% dla niemieckich, chińskich i arabskich zapytań,
– 5% dla polskich zapytań!

Kategoria: Google | Tagi: ,

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

7 komentarzy to “Aktualizacja algorytmu Google. Cel – SPAM”

 1. Rafał 25 kwietnia 2012 at 20:28 Permalink

  Jakieś wnioski z update’u ?

 2. Wojtek 25 kwietnia 2012 at 21:12 Permalink

  Ja bym się wstrzymał z opiniami 1-2 tygodnie, wtedy już to co miało spaść spadnie a to co nie, powróci na swoje pozycje ;) Wtedy będzie można mądrze zabrać głos.

  Tymczasem lista pierwszych zwycięzców i przegranych ze stanów –> http://searchengineland.com/winners-losers-from-googles-webspam-update-119493

 3. Rafał 25 kwietnia 2012 at 21:21 Permalink

  Jak dla mnie to kolejna propaganda Google, troche strachu i pokrzyku, zauważyłem nieco spadków ale są i wzrosty pozycji. Moim zdaniem problem z pozycjami będzie rozwiązany szybciej – kilka dni. No i trzeba się spodziewać banów bo na pewno takie będą w „witrynach łamiących wytyczne”

 4. Dawid Dutkiewicz 26 kwietnia 2012 at 12:59 Permalink

  Pożyjemy, zobaczymy :) Generalnie dobrze byłoby wywalić wszystkie afiliacyjne stronki finansowe, które niewiele wnoszą do tematu i przy tym są odrażające. Dziś sprawdzałem statystyki i moja strona zaczyna powoli wznosić się ponad zaplecza, które przypadkiem wypłynęły w SERPach. No, ale po dwóch dniach to nie wskaźnik, ale gdybanie :P

 5. Rafał 27 kwietnia 2012 at 06:56 Permalink

  Analizując zachowanie algorytmu stwierdzam że update już został wykonany, nie przewiduje już żadnych znaczących zmian w pozycjach, to co trzeba już zostało zrobione, jedynie zastanawia mnie fakt czy moje „spamowe stronki” wytrzymają ten update :D

  PS pozdro z Poniatowej :)

  • Wojtek 28 kwietnia 2012 at 19:47 Permalink

   Witaj drogi krajanie :)
   Według mnie to dopiero początek conajmniej z dwóch powodów :) Po pierwsze nie bez powodu powstał Pingwin a po drugie …zostawię to dla siebie ;)
   Pozdrawiam

   • Rafał 1 maja 2012 at 11:57 Permalink

    A co masz na myśli pisząc że to dopiero początek? Ja uważam że zmiany w pozycjach już nastąpiły i dalszy ranking stron będzie właśnie uwzględniany wg update’u pingwina – ale to są tylko moje opinie :)


Leave a Reply