08 października 2012 ~ komentarze 2

Aktualizacja Google Penguin 3 potwierdzona. Nie taki pingwin straszny?

Google Penguin UpdateNie lubię, kiedy Google dokonuje aktualizacji w weekend. Jest to jedyny czas kiedy mogę oderwać się od internetu, tak też czynię. W sobotę Matt Cutts ogłosił wprowadzenie do wyników wyszukiwania trzeciej aktualizacji pingwina. Aktualizacja ma objąć 0,3% angielskich zapytań. Jeszcze kilka miesięcy wstecz spora część branży SEO dostałaby ataku serca na taką informację. Jednak ostatni zalew innych aktualizacji z EMD na czele oraz fakt zapowiedzenia przez Matta ogromnej aktualizacji pingwina, która odmieni całe serpy, sprawiły, że liczba 0,3% zmian to mały pikuś. Zastanawiam się jednak skąd tak mały procentowy udział zmian w aktualizacji Pingwina? Przecież Matt zapowiedział wielką rewolucję. Być może inżynierowie Google wyszli z założenia, że zamiast ogłoszenia jednej wielkiej aktualizacji lepiej podzielić ją na mniejsze. Wtedy będzie lepiej nimi zarządzać i wprowadzać kolejne aktualizacje.

Jeśli zauważyliście jakieś poważniejsze ruchy w pozycjach dajcie znać.

Ikona: Pinterest

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

2 komentarze to “Aktualizacja Google Penguin 3 potwierdzona. Nie taki pingwin straszny?”

  1. Kris 8 października 2012 at 07:28 Permalink

    Jak dla mnie taka aktualizacja dziwna, 90% u mnie stoi w miejscu ale dwie poleciały na wszystkie frazy, czemu ? nie pasuje ani emd ani Panda ani Pingwin

  2. Audyt stron Seo 8 października 2012 at 12:31 Permalink

    z fraz które mam po „opieką” wszystko stoi w miejscu poza kilkoma które poszły w poza top100: domeny nie linkowane od początku poza kilkoma wartościowymi katalogami… prosta optymalizacja, artykuły na kilka tysięcy znaków, normalne hostingi (nie seohostingi)


Leave a Reply