08 maja 2012 ~ 0 komentarzy

Aktywność w Google+ najlepiej punktowana z naturalnych wynikach wyszukiwania

Google+Czy aktywność w Google+ najlepiej punktowana z naturalnych wynikach wyszukiwania Google? Według Tasty Placement tak. W „czubie” znalazła się również aktywność przycisku Google +1 a także Facebook. Osobiście chciałbym już na wstępie wspomnieć, że badania te nie są szczególnie precyzyjne a próba testowa nie jest za bardzo rozbudowana co może prowadzić do powstania błędu w wynikach. Według Tasty Placement strona posiadająca brand page na Google+ odniosła największy przyrost pozycji – 14.63, na drugim miejscu uplasowała się strona posiadająca 300 kliknięć przycisku Google +1 – wzrost o 9.44 pozycji. Trzecie miejsce na pudle zajął Facebook – wzrost o 6.9 pozycji.

 

Specyfikacja testu

Test polegał na stworzeniu 6 stron w 6 podobnych do siebie wielkością miastach w USA. Nazwy domen uwzględniały nazwę miasta oraz rodzaj usługi. Test trwał 10 miesięcy. Każda ze stron była „atakowana” jednym z sygnałów Social Media a były to:
– brand page na Google+ (100 osób śledzących brand page),
– przycisk Google +1 (300 kliknięć),
– fanpage na Facebook (70 udostępnień oraz 50 lajków),
– przycisk Twitter (50 tweetów i retweetów),
– konto na Twitter (1000 osób śledzących konto na Twitterze),
– do szóstej strony nie prowadziły żadne sygnały z Social Media.

 

Pełne wyniki testu

Według Tasty Placement strona posiadająca brand page na Google+ odniosła największy przyrost pozycji – 14.63, na drugim miejscu uplasowała się strona posiadająca 300 kliknięć przycisku Google +1 – wzrost o 9.44 pozycji. Trzecie miejsce na pudle zajął Facebook – wzrost o 6.9 pozycji. Czwarte miejsce należy do tweetów i retweetów – 2.88. Co ciekawe spadek o 1.22 pozycji zanotował Twitter, być może było to związane z ostatnimi problemami Twittera ze SPAMem o których można przeczytać tutaj, tutaj a także tutaj.
Bardzo interesujący wydaje się być wynik strony, do której nie docierały żadne sygnały z Social Media. Strona ta odnotowała nieznaczny spadek o 0.11 pozycji co można uznać za prawdziwą sensację. Oznaczałoby to, że nieposiadanie żadnego źródła z SM nie wiąże się ze spadkami pozycji w wynikach wyszukiwania Google.

 

Infografika

Sygnały z Social Media w wynikach wyszukiwania Google

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply