19 października 2012 ~ 0 komentarzy

Authorship albo gwiazdki. Wybór należy do Ciebie

GD Star RatingNa każdym ze swoich stron, stawianych na WordPressie instaluję wtyczkę GD Star Rating, dzięki której w wynikach wyszukiwania przy moich wpisach widnieją gwiazdki. Jakiś czas temu gwiazdki te zniknęły. Poprosiłem wtedy o pomoc na Google+. Okazało się, że nie tylko ja mam z tym problem. Na szczęście Paweł Gontarek pomógł mi rozwiązać problem znikających gwiazdek. Niestety okazało się również, że wraz z rozwiązaniem problemu znikających gwiazdek pojawił się kolejny, o wiele gorszy – z wyników wyszukiwania zniknął mój Authorship… Wszystko wskazuje na to, że jest to zasługa wtyczki GD Star Rating. Dlatego też chcąc posiadać poprawnie skonfigurowaną tą wtyczkę musimy głęboko zastanowić się co wolimy – gwiazdki czy Authorship. Wybór należy do nas. Ja zdecydowałem się na przywrócenie Authorship, teraz czekam na powrót mojej facjaty do serpów.

Gwiazdki z wtyczki GD Star Rating w serpach

 

Jak poprawnie skonfigurować wtyczkę GD Star Rating

Jeśli posiadamy już zainstalowana wtyczkę GD Star Rating musimy wykonać dwa kroki:
1. odnaleźć w zakładce INTEGRACJA opcję „Hide comment integrated rating block if the comment is in reply mode (WP 2.7 or newer only).” i odznaczyć ją,
2. odnaleźć w zakładce SPECIAL opcję „Snippet will be renedered hidden on the page (style display set to none)” i również ją odznaczyć.

To tyle.

Jeżeli Waszym zdaniem poprawnie skonfigurowana wtyczka GD Star Rating nie jest przyczyną niepojawiającego się w wynikach wyszukiwania Authorship napiszcie proszę w komentarzach.

 

ikonka: dev4press.com

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply