02 lutego 2012 ~ 0 komentarzy

Bądź Plusses i przekształć społeczność w bloga

PlussesW dobie portali społecznościowych zostaliśmy przyzwyczajeni do kolejności – tworzymy bloga a następnie podpinamy do niego nasze profile społecznościowe. Od jakiegoś czasu ta kolejność została zachwiana. Między innymi za sprawą Plusses a dokładniej www.Pluss.es. Spędzając coraz więcej czasu na profilach społecznościowych w których łatwiej jest nam dzielić się z innymi naszymi pasjami, często zapominamy o odświeżaniu treści na blogu. Z pomocą przychodzi nam Plusses, który oferuje nam automatyczne pobieranie informacji z naszego profilu na Google+ wprost na bloga.

Autorzy o Plusses (w wolnym tłumaczeniu)

+Plusses jest platformą blogową, która wykonuje wszystko za Ciebie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dużo czasu poświęcasz na tworzenie treści na Google+ i nie chcesz marnować czasu na przepisywanie jej na swojego tradycyjnego bloga.

Opublikuj w prosty sposób swoje publicznie dostępnie posty na Google+ wraz ze zdjęciami, video oraz linkami do stron, które publikujesz.Na naszym blogu widoczne są również komentarze, które dadzą odwiedzającym odzwierciedlenie poziomu zaangażowania.

Aby się zarejestrować wystarczy wejść na stronę i postępować zgodnie z instrukcjami. Jeśli będziesz miał jakieś problemy lub pytania, skontaktuj się z nami, a my zrobimy co w naszej mocy.

Strona główna Plusses

Zakładanie konta na Plusses

Na początku rejestracji zostajemy poproszeni o zalogowanie się poprzez nasze konto Google.

Zakładanie konta na Plusses

Po zalogowaniu się, wyrażamy zgodę na dostarczenie Plusses informacji o nas – w celach „blogowych” oczywiście.

Zakładanie konta na Plusses

Po wyrażeniu zgody …kończy się nasza przygoda rejestracją i naszym oczom ukazuje się gotowy blog. Adresem naszej strony staje się pluss.es/nasz_id_google+

Wygląd i funkcjonalność Plusses

Do dyspozycji naszej mamy prostego bloga z naszym imieniem i nazwiskiem w nagłówku H1. Przy każdym z wpisów widoczna jest data publikacji, liczba komentarzy, udostępnień oraz kliknięć +1. Teraz czekam na zaindeksowanie bloga w wynikach wyszukiwania.

Strona główna naszego bloga na Plusses

Ponadto nasz czytelnik ma okazję podejrzeć komentarze do każdego z opublikowanych na blogu wpisów.

Pojedyńczy wpis z komentarzami na Plusses

Same ustawienia nie są może zbyt bogate. Do dyspozycji mamy zmianę koloru bloga (jasny/ciemny), opcję wyboru publikowania postów z lub bez zdjęć z profilu Google+, liczbę postów na stronę a także co najważniejsze udostępniono nam możliwość wyboru, które posty z Google+ chcemy by pojawiały się na blogu Plusses.

Ustawienia naszego bloga na Plusses

Ustawienia naszego bloga na Plusses

Po co to wszystko, czyli plusy Plusses?

– możliwość pochwalenia się swoją aktywnością z tymi, którzy nie korzystają z Google+,
– zwiększenie liczby obserwujących nas w sieci,
– dodatkowe linki prowadzące do naszego profilu bądź stron,
– wszystkie linki znajdujące się na blogu Plusses są nofollow.

Do pełni szczęścia brakuje nam jeszcze rozwiązanie problemu nazewnictwa adresów URL, zwłaszcza w przypadku podstron. O duplikowanie treści raczej nie powinniśmy się martwić.

W jakim kierunku podąży Plusses, czy jego autorzy postawią na jego rozwój, wzbogacając go o kolejne dodatki, dowiemy się zapewne w najbliższym czasie.

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply