15 maja 2012 ~ komentarzy 7

Bank Millennium ukarany za stosowanie SWL. Kto następny?

Kara Google za SWLZnamy już pierwszą ofiarę na którą Google nałożyło ręczną karę za stosowanie SWL. Jak informuje shpyo jest nią strona internetowa Banku Millenium. W dniu wczorajszym Kaspar Szymański na swoim profilu ogłosił zbliżające się „żniwa”. Z pewnością nie jest to dobra reklama dla tegoż banku, no ale wybierając partnerów do współpracy trzeba wiedzieć, że ładny uśmiech to za mało. Czekamy na następnych nieuczciwych graczy na rynku. Jak słusznie zauważył shpyo, ciekawą sprawą jest czy kara nałożona na strony będzie trwać 30 dni, jak w przypadku kar dla porównywarek czy też zostanie usunięta wcześniej, zaraz po tym jak webmaster „padnie na kolana” i przeprosi za swoje grzechy?

Shpyo pisze:

Wczoraj poleciała z wyników wyszukiwania strona Banku Millenium. Pozycjonerzy banku nie wysilili się zbytnio. Wszystko szło SWL’ami :). Po wpisaniu „bank millenium” nie ma strony głównej banku w SERPach, podobnie dla haseł „bank millenium kredyty”. Widać ewidentnie ręczną interwencję, bo gdy zapytamy Google o ilość zaindeksowanych stron, to wyniki się pojawiają.

Bank Millenium ukarany przez Google

Znacie już kolejnych winowajców?

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

7 komentarzy to “Bank Millennium ukarany za stosowanie SWL. Kto następny?”

 1. seoplatforma 15 maja 2012 at 07:17 Permalink

  lovely :)
  Teraz zamiast sprwadzać przy kawce pozycje co rano będziemy logowac się do narzędzi webmastera google i sprawdzać czy nie dostaliśmy laurki „Dzień dobry, dostałeś bana”.

 2. Wojtek 15 maja 2012 at 07:48 Permalink

  Allegro, Tablica, Okazje.info.pl – Who next ? :D Poczekam do południa, wtedy lista będzie dłuższa :)

 3. shpyo 15 maja 2012 at 10:33 Permalink

  Nie „Shypo” tylko „shpyo” zamieniłeś „p” z „y” :)

  • Wojtek 15 maja 2012 at 10:44 Permalink

   Poprawione, podwójna literówka to już grzech ciężki :) sorki, pozdrawiam :)

 4. Janusz 15 maja 2012 at 12:35 Permalink

  http://www.infocast.pl/google-filtruje-3760 – Lista domen ukaranych i podsumowanie akcji


Leave a Reply