26 marca 2012 ~ 0 komentarzy

Be cool, czyli jak się robi dobre SEO

Cool GoogleKilka dni temu na oficjalnym blogu Google dla webmasterów ukazał się artykuł w którym wskazano błędy oraz wskazówki jak wykonywać poprawnie SEO. O tym co robimy źle wyczerpująco zostało opisane na blogu Performance Media, dlatego też chciałbym skupić się tylko na (kolejnych już) wskazówkach dotyczących poprawnego SEO. Maile Ohye przedstawiła 6 dobrych praktyk SEO. Na ile te wskazówki są cenne będziemy musieli ocenić sami, natomiast biorąc pod uwagę ostatnie zapowiedzi o karach za nadmierne SEO oraz Semantycznym wyszukiwaniu w Google z pewnością nie można ich pominąć.

 

1. Rob coś fajnego

Do something cool: Make sure your site stands out from the competition — in a good way!

Rób coś fajnego, upewnij się, że Twoja strona wyróżnia się pośród konkurencji, działaj w dobrym kierunku. Indywidualności w sieci jak widać są doceniane nawet jeśli dotyczą branż gdzie trudno jest stworzyć coś zupełnie nowego.

 

2. Uwzględnij słowa kluczowe na stronie

Include relevant words in your copy: Try to put yourself in the shoes of searchers. What would they query to find you? Your name/business name, location, products, etc., are important. It’s also helpful to use the same terms in your site that your users might type (e.g., you might be a trained “flower designer” but most searchers might type [florist]), and to answer the questions they might have (e.g., store hours, product specs, reviews). It helps to know your customers.

Uwzględnij zamieszczenie słów kluczowych na Twojej stronie. Spróbuj wejść w buty wyszukującego. Jakie wpisują frazy, żeby Cię odnaleźć. Jak się nazywasz/Nazwa Twojej firmy, lokalizacja, produkty itp. – to wszystko jest ważne. Krótko mówiąc postaraj się aby najważniejsze szczegóły Twojej działalności znalazły się na stronie. To z pewnością pomoże w odnalezieniu Twojej strony przez potencjalnych klientów. Ale pamiętaj! Zamieszczenie na stronie słów kluczowych to nie to samo co upchanie słów kluczowych gdzie się tylko da. Pytanie tylko jak ocenić ile według Google to dobrze a ile już źle? Choć o tym Maile Ohye nie wspomina, dodam, że zamieszczanie takiej treści na stronie w postaci tekstu a zamieszczanie w postaci obrazka z tekstem to nie to samo.

 

3. Summiennie wypełniaj meta tagi

Be smart about your tags and site architecture: Create unique title tags and meta descriptions; include Rich Snippets markup from schema.org where appropriate. Have intuitive navigation and good internal links.

Twórz unikalne meta tagi title oraz co może wydać się niektórym dziwne meta description – tak ten sam description, którego właściwości część z nas od dłuższego czasu neguje. Ponadto dbaj do poprawną architekturę dzięki zastosowaniu Rich Snippets z schema.org. Stwórz intuicyjną nawigację po stronie oraz odpowiednio linkuj wewnętrznie.

 

4. Połącz swojego mejla bezpośrednio z Webmaster Tools

Sign up for email forwarding in Webmaster Tools: Help us communicate with you, especially when we notice something awry with your site.

Dodaj swojego mejla do Google Webmaster Tools. Pomoże to nam szybciej skontaktować się z Tobą w celu wyjaśnienia problemów na Twojej stronie.
Ostatnio bardzo nurtowało mnie pytanie, w jakim celu wszystkie najtęższe umysły Google powtarzają jak mantrę „dodaj swojego mejla do Google Webmaster Tools”. Cel tego był taki jaki podejrzewałem, Google zamierza „wytykać” nam wszystkie, nawet najdrobniejsze błędy na stronie. Kilka dni temu otrzymałem dziwnego mejla z ID błędu.

 

5. Przyciągaj uwagę innych

Attract buzz: Natural links, +1s, likes, follows… In every business there’s something compelling, interesting, entertaining, or surprising that you can offer or share with your users. Provide a helpful service, tell fun stories, paint a vivid picture and users will share and reshare your content.

Zdobywaj w naturalny sposób Google +1, facebookowe lajki a także staraj się pozyskać stałych obserwatorów, którzy będą cyklicznie do Ciebie wracać. Dziel się informacjami, buduj społeczność wokół swojej strony.

 

6. Dostarczaj aktualności

Stay fresh and relevant: Keep content up-to-date and consider options such as building a social media presence (if that’s where a potential audience exists) or creating an ideal mobile experience if your users are often on-the-go.

Staraj się posiadać zawsze aktualną treść na stronie. Często aktualizuj informacje, pozostawaj stale w kontakcie z nowinkami. W przypadku stron „wizytówek” stwórz bloga na którym będziesz informował klientów o nowościach.

 

Zapis wideo

Na początku Maile Ohye wypowiada się na temat najczęstszych błędów SEO. Wzmianka o „dobrych praktykach SEO” rozpoczyna się w 7m 12 sek.

 

 

Źródło: http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2012/03/five-common-seo-mistakes-and-six-good.html

Kategoria: Google SEO | Tagi: ,

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply