23 lutego 2012 ~ 0 komentarzy

Bing Linked Pages, czyli personalizacja wyników a’la Inside Google Results

Bing Linked PagesCzyżby Bing pozazdrościł Google personalizacji wyników wyszukiwania? Microsoft Bing ogłosił wczoraj wprowadzenie nowej funkcjonalności o nazwie Linked Pages. Tak jak w przypadku Inside Google Results tak i w Bing Linked Pages cel jest ten sam – przedstawienie spersonalizowanych wyników wyszukiwania oraz lepszą prezentację naszych profili. Do wyników wyszukiwania dołączane jest zdjęcie profilowe, które pomoże znajomym w poszukiwaniach Twojej osoby.
Nowa funkcjonalność Bing z pewnością bardziej przyda się „internautom zza wielkiej wody”, którzy częściej niż Polacy korzystają z wyszukiwarki Microsoftu. Warto jednak odnotować ten fakt.

 

Jak uruchomić Bing Linked Pages

1. Akceptacja aplikacji na Facebooku:

Bing Linked Pages

Niestety ja próbowałem wykonać czynność w „amerykańskich godzinach szczytu” co mogło skończyć się tylko w jeden sposób:

Bing Linked Pages

2. Wybranie/Wybieranie spośród listy wyników wyszukiwania Bing linków które są powiązane z Twoją osobą, tych według nas najbardziej wartościowych i kliknięcie „Link to me”. Mamy również możliwość dodania dodania listy naszych znajomych:

Bing Linked Pages

To tyle. Teraz, jeśli zmienimy zdanie i zechcemy „odpiąć” dany link klikamy „Unlink me”. Całość po zakończeniu wygląda mniej więcej tak:

Bing Linked Pages

Video: Make a Good Search Impression with Bing’s Linked Pages

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply