01 lutego 2012 ~ 0 komentarzy

Blogger na cenzurowanym. Google podąża śladami Twittera

BloggerW poniedziałek pisałem o tym jak Twitter zamierza wprowadzić cenzurę w niektórych krajach . Wygląda na to, że Google, widząc w działaniach Twittera pewną poprawność, sam postanowił uporządkować sprawy cenzorskie. W najbliższym czasie Google Blogger będzie przekierowywać użytkowników do nazwy domeny obowiązującej w danym kraju. Ma to pomóc w cenzurowaniu pewnych treści tylko w danym kraju, przy jednoczesnym nieusuwaniu ich dla reszty użytkowników, mieszkających poza nim.

Jak informuje nas Google:

„Over the coming weeks you might notice that the URL of a blog you’re reading has been redirected to a country-code top level domain, or „ccTLD.” For example, if you’re in Australia and viewing [blogname].blogspot.com, you might be redirected [blogname].blogspot.com.au. A ccTLD, when it appears, corresponds with the country of the reader’s current location.”

co w tłumaczeniu mniej więcej brzmi:

„W nadchodzących tygodniach zauważysz, że adres URL bloga, którego czytasz został przekierowany na domenę kraju, z którego blog pochodzi lub „ccTLD.” Na przykład, jeśli jesteś w Australii i oglądasz nazwabloga.blogspot.com, może zostać przekierowany na nazwabloga.blogspot.com.au. CcTLD, wtedy kiedy okaże się, że odpowiada on krajowi czytelnika znajdującemu się bieżącej lokalizacji.”

 

Wolność słowa

Google twierdzi, że migracja użytkowników do lokalnych domen pomoże w promocji wolności słowa, umożliwiając jednocześnie elastyczność w przestrzeganiu lokalnego prawa.

 

Źródło: http://mashable.com/2012/01/31/google-twitter-country-censorship/

Kategoria: Google | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply