15 stycznia 2013 ~ komentarze 4

Blokady profilu Google+ ciąg dalszy

Bezpieczeństwo w Google+Jakiś czas temu pisałem o zablokowaniu mojego testowego profilu na Google+. Wtedy jedyną formą odblokowania tego profilu było nadesłanie skanu dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego moją tożsamość. Loguję się dzisiaj na owe konto i… wyskakuje mi informacja o blokadzie całego konta, łącznie z pocztą Gmail. Na pocieszenie dodam, że zmieniła się również forma weryfikacji – wystarczy, że opiszemy okoliczności towarzyszące wyłączeniu konta, aby zespół Google+ mógł zbadać sprawę.

Wysłałem wiadomość, ciekawe czy tekstem trafię do serca osoby sprawdzającej by ta odblokowała moje konto Google. Będę informował o dalszym rozwoju sytuacji, tymczasem zamieszczam poniżej dwa zrzuty z ekranu:

Zablokowane konto Google

Zablokowane konto Google

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

4 komentarze to “Blokady profilu Google+ ciąg dalszy”

 1. Krystian Piątek 15 stycznia 2013 at 08:42 Permalink

  Fakt weryfikacja w ostatnim czasie zmieniła się. To dobrze. Nowe standardy weryfikacji są dużo przyjaźniejsze dla użytkowników. Mi udało się odblokować konto, czekałem chyba 1-2 dni

 2. Przemek Sztal 15 stycznia 2013 at 08:43 Permalink

  Wojtku, na pewno napisałeś bardzo obszerną wiadomość o tym, jak to konto pozwala Ci zarabiać na chleb i blokując je przyczyniają się do Twojego głodowego unicestwienia.
  Mam też drugą wersję – zagroziłeś Google, że obsmarujesz ich na blogu jako bezdusznych dusigroszów i hipokrytów.

 3. Marek Płatek 15 stycznia 2013 at 09:35 Permalink

  Weryfikacja musi być
  a) przyjazna dla użytkowników;
  b) skuteczna;
  jeśli G+ ma być wartościowym serwisem, to odsetek fejkowych profili musi być jak najmniejszy. Myślę też, że skoro elementy G+ pojawiają się w SERPach, to problem wiarygodności G+ guglersi traktują bardzo poważnie.
  Dzięki za cenne informacje :)


Leave a Reply