07 stycznia 2013 ~ komentarze 4

Co to jest encrypted_search_terms ?

WordPress LogoOd dłuższego czasu obserwuję w statystykach witryny WordPress,com Stats od Jetpack dziwne zapytanie, które cały czas jest na pierwszym miejscu – encrypted_search_terms. Wcześniej nie miałem czasu przyjrzeć się tej frazie, dziś postanowiłem ją wyguglać. Okazało się, że jest to wynik blokowania przez wyszukiwarki informacji o wyszukiwanych frazach przez które trafiono na stronę, ale tylko tych, które były wyszukiwane przez osoby zalogowane do swoich kont Google. Nic dodać, nic ująć, jest to taki swoisty „not provided” dla WordPressa (czy tylko dla WP?). Na forum WordPress.com odnalazłem poniższą wzmiankę:

Some search engines do not pass the search terms when a page is loaded from your blog – neither good nor bad – WordPress.COM was able to determine that you had a link from a search engine but not the search terms

co można przetłumaczyć:

Niektóre wyszukiwarki nie przekazują wyszukiwanych fraz, gdy ładowana jest strona z Twojego bloga – ani dobrze, ani źle – WordPress.COM był w stanie określić, że masz link z wyszukiwarki, ale nie mógł ustalić wyszukiwanej frazy.

Oczywiście powyższy tekst dotyczy blogów WordPress.com, jednak jest to ten sam problem.

 

Czy udało się Wam obejść to blokowanie przez Google we wtyczce Jetpack Site Stats ?

Kategoria: SEO WordPress | Tagi: ,

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

4 komentarze to “Co to jest encrypted_search_terms ?”

 1. Wygryz 7 stycznia 2013 at 08:18 Permalink

  Jest to dokładnie to samo co (not provided) w GA ;) Nie wiem czy seo search tagging 2 ją obchodzi czy pomija ale w tej wtyczne żadna tego typu fraza się nie pokazuje. Do śledzenia małego LT jest ok, do większych rzeczy niestety odpada.

 2. Krystian Piątek 7 stycznia 2013 at 08:27 Permalink

  Słabo, skoro powszechnie się utarło „not provided” to po co kreować nowe dziwne nazewnictwo…. bo wordpress musi być inny ? :P

  • Piotrek 7 stycznia 2013 at 10:22 Permalink

   Bo nie wszyscy muszą być jak google …

 3. Firmowiec 7 stycznia 2013 at 10:47 Permalink

  Nic się nie utarło. Not provided jest w Google Analytics a co innego w WP. Wprowadzenie czegoś przez Google nie świadczy o tym, że coś się utarło ; )


Leave a Reply