19 czerwca 2012 ~ 0 komentarzy

Content is King !

Content is KingMaksyma „Content is King” – prawda stara jak świat SEO w ostatnim czasie ponownie dała o sobie znać. Po tym jak Google nasiliło krucjatę z SWL’ami, większość z nas skierowała swój wzrok w stronę tworzenia zaplecza z dobrą jakościowo treścią. Wiele osób nadal żyje w nieświadomości, myśląc, że stworzenie strony bez lub z niewielką liczbą podstron oraz z tekstem …w formie obrazka, gwarantuje TOP3 np. na frazę „opony” czy „nieruchomości”. Wiele sklepów internetowych, chcąc szybko wprowadzić swój towar na rynek internetowy lub po prostu ze zwykłej niedbałości kopiuje opisy towarów ze strony producenta albo …ze strony konkurencji (bo przecież wszyscy mają ten sam produkt…).

Wiele osób, posiadając stronę internetową swojej firmy zajmującej się chociażby kwiaciarstwem, zapomina o wykorzystaniu do promocji sygnałów Social Media. Tak niewiele trzeba, żeby uzyskać ruch na swoją stronę z Fan Page’a na Facebooku, Brand Page’a na Google+ czy profilu na Twitterze. Maksymalnie pół godziny dziennie poświęcone na stworzenie wartościowej treści w postaci wpisu na blogu, dołączonym do strony czy też na Facebooku może sprawić, że nawet niewielka kwiaciarnia zwiększy znacznie swój obrót, a nasz blog czy strona staną się bardziej „poczytalne”. Wszystko jest za darmo, na wyciągnięcie ręki, trzeba tylko chcieć. Drodzy właściciele zwykłych jak i firmowych stron – decyzja należy do Was.

Poniżej zamieszczam krótką ale jakże wymowną infografikę, przygotowana przez HubSpot, która dobrze, w 3 krótkich punktach oddaje to o czym pisałem powyżej:
1. Osoby aktywne w mediach społecznościowych mają więcej popularnych i udanych stron internetowych,
2. Strony z wieloma zindeksowanymi stronami, mają większe szanse, aby uzyskać linki przychodzące/zwrotne,
3. Strony posiadające więcej unikalnej treści mają więcej klientów.

Więcej treści i aktywności w sieci podstawą sukcesu

Kategoria: SEO | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply