13 maja 2013 ~ komentarze 4

Czego możemy się spodziewać w kolejnych miesiącach ze strony Google?

Google Penguin UpdateDwa dni temu podałem informację o nadchodzącym Google Penguin Update. Dzisiaj ukazał się materiał wideo w którym Matt Cutts tłumaczy „czego możemy się spodziewać w kolejnych miesiącach ze strony Google?”. Korzystając z gotowca przygotowanego przez +Karola Dziedzica, który precyzyjnie opisał poniższą wypowiedź Matta. Dzięki Karol!

 

Podsumowanie materiału Matta

– Pingwin 2.0, który ma wejść nieco głębiej w linki niż pierwsza wersja i zrobić teoretycznie większe zamieszanie,
– przycinanie programów partnerskich jeśli nie jest jasno napisane, że to reklama tudzież jeśli nie będzie znaczników nofollow,
– lepsza obsługa hacked sites. Tj mniejsza moc linku, który został wstrzyknięty i lepsze wsparcie webmasterów, aby problemu się pozbyć,
– teoretycznie zmniejszenie wartości masowego spamowania (ciekawe jak to wyjdzie w praktyce),
– windowanie do góry stron autorytetów,
– poprawa wyświetlania w serpach wielokrotnie jednej strony.

Matt Cutts o zbliżającej się aktualizacji pingwina 2.0

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

4 komentarze to “Czego możemy się spodziewać w kolejnych miesiącach ze strony Google?”

 1. heniek 13 maja 2013 at 22:36 Permalink

  cześć :)

  Słuchaj podpowiesz jak należy to rozumieć?

  ” przycinanie programów partnerskich jeśli nie jest jasno napisane, że to reklama tudzież jeśli nie będzie znaczników nofollow” ?

  czyli jeżeli mam link do cene,o nokaut, nie wiem co tam jeszcze złote myśli? , na stronie w wpisie powinien być nofollow?

  • Wojtek Tyluś 14 maja 2013 at 05:08 Permalink

   tak, należy dać nofollow bądź ten blok z linkami powinien być oznaczony np. nagłówkiem „Reklama” – na ile Google jest w stanie wykryć, że tego nie masz, nie wiem :)

 2. Hubert 14 maja 2013 at 05:21 Permalink

  oo, Matt promuje Firefoksa!

  • Wojtek Tyluś 14 maja 2013 at 05:42 Permalink

   ciekawe co oznacza ta mapka w tle, coś mi się wydaje, że jest czymś więcej niż tylko zasłoną przed chodzącymi z tyłu ludźmi :)


Leave a Reply