02 października 2013 ~ 0 komentarzy

Czynniki wpływające na pozycje w Google według MOZ [2013]

Czynniki wpływające na pozycję w Google w 2013 według MOZJakiś czas temu MOZ opublikował listę czynników wpływających na ranking w wynikach wyszukiwania Google. Dziś, Cyrus Shepard poinformował o ukończeniu jej tworzenia. Już na wstępie napiszę to o czym zapomniałem napisać we wpisie „Czynniki wpływające na pozycje w Google [2013]” –> Raport MOZ przedstawia korelację (zależność/zbieżność) opisanych czynników z wynikami wyszukiwania, która nie musi jednak oznaczać związku przyczynowego.

Korelacja dużej liczby plusjedynek G+ z wysoką pozycją w wynikach wyszukiwania nie musi oznaczać, że liczba tych plusjedynek G+ jest uwzględniana w algorytmie wyszukiwarki. Bezpośrednią przyczyną wysokiej pozycji może być duża liczba/dobra jakość linków, idąca w parze z plusjedynkami G+ w przypadku wartościowej zawartości. Zarówno w tym jak i we wspomnianym powyżej raporcie widać umiejscowione wysoko na liście plusjedynki G+ oraz Facebookowe udostępnienia, podsumowując – sygnały z Social Media.

Zapraszam do pełnej lektury na MOZ oraz dla tych, którzy chcą poczytać trochę o tym rankingu „po naszemu” zapraszam na blog Lexy.

 

Czynniki wpływające na pozycję w Google w 2013 [według MOZ]

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply