16 stycznia 2016 ~ 1 komentarz

Dlaczego nie warto robić przerw w aktywnym budowaniu marki osobistej

Wojtek TyluśJak sami widzicie, moja aktywność na blogu mocno spadła, a sam blog wyglądem zaczyna przypominać strony z minionej epoki. Ostatni wpis z maja 2015 n.t Google Search Console, z którego, od ponad roku nie wychodzę na dłużej niż 12 godzin. Uspokajam Was, żyję i mam się dobrze! Swoją aktywność ograniczyłem do kanałów społecznościowych, gdzie nadal udzielam i się i służę pomocą. Sporo czasu poświęcam też na rozwój bloga CroLove.pl. Po co więc wracam na bloga? Ponieważ na własnej skórze odczuwam brak aktywności w Personal Brandingu na takim poziomie na jakim robiłem to poprzednio.

 

Kto stoi w miejscu ten się cofa

Z tego niezaplanowanego testu wynika, że musiałem robić to na przyzwoitym poziomie, a przerwa w aktywności na blogu poniekąd sprawiła, że zatrzymałem się w miejscu jeśli chodzi o rozpoznawalność mojej osoby w branży.

 

Jaki blog taki ekspert…

Coraz częściej, ponownie, dostaję propozycje dodania od siebie kilku słów do branżowych artykułów. Dzisiaj np. ukazał się wywiad ze mną na blogu Agnieszki Walczak-Skałeckiej odnośnie budowania marki osobistej na Pinterest. Niedługo ukaże się kolejny zbiór cennych informacji w którym również zabiorę głos. Za każdym razem podawany jest link do bloga. Osoby, które proszą mnie o zabranie głosu wiedzą kim jestem i na ile moja wiedza jest coś warta. Jak natomiast muszą czuć się osoby, które nie słysząc o mnie wcześniej trafiają na bloga, który „zdechł” ponad pół roku temu? Słabo!

 

Plusy i minusy braku aktywności na blogu

Niewątpliwym plusem zaprzestania aktywności na blogu jest czas, który można przeznaczyć m.in. na realną pomoc innym. Mamy też więcej czasu na studiowanie artykułów innych specjalistów z branży. Szczególnie tych zza oceanu.

To chyba na tyle tych plusów! Niestety…

Co do minusów, jest ich znacznie więcej. Ten główny to chyba mimo wszystko fakt, że człowiek staje się pomijany jako osoba znająca się na tym co robi. W grę wchodzi również brak satysfakcji z samego pisania bloga. Zapewne gdyby nie CroLove, nie zaprzestałbym pisania tutaj. Konieczność dzielenia się z innymi swoją wiedzą zarówno SEO jak na temat Chorwacji jest silniejsza ode mnie. Kolejny minus to to, że coraz mniej osób pisze do mnie z zapytaniem o pomoc.

 

Czy wrócę do pisania na blogu?

Czy wrócę do pisania na blogu? Bardzo bym chciał, jednak chyba już nie w takiej formie jak poprzednio. Wśród dawnych wpisów znajduje się wiele takich, które najchętniej usunąłbym z marszu. Blog, zamiast przedstawiać moje „wizje” stał się niemalże blogiem informacyjnym, prezentującym wyłącznie newsy ze świata SEO/SEM.

Jeżeli mam zacząć ponownie do Was nadawać, moje wpisy muszą dotyczyć wyłącznie moich przemyśleń i case study. Czy mi się to uda? Na pewno na starcie będę musiał pozbyć się tego ochydnego designy bloga! Trzymajcie kciuki.

Kategoria: Blog Wojtka | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

One Response to “Dlaczego nie warto robić przerw w aktywnym budowaniu marki osobistej”

  1. Bartek 16 stycznia 2019 at 11:46 Permalink

    To prawda… tak samo z biznesem. Jak dochodzimy do jakiegoś poziomu to przyzwyczajamy klienta do naszych usług i jakości. Zatrzymanie się może być porównywalne z pogarszaniem jakości i odzwyczajaniem klienta od nas co nie może być dopuszczalne w biznesie. Wiec tak samo wiążę się to z wszystkimi czynnościami nauka czy pisaniem. Są wyjątki jak robimy przerwę bo rozwinąć się w tej samej dziedzinie i wracamy mocniejsi :)


Leave a Reply