26 września 2012 ~ komentarzy 5

Dzieci na Facebooku. Kontroluj i edukuj

Dzieci na FacebookuW sieci krąży wiele artykułów, infografik czy badań odnośnie naszego second life na Facebooku. Niestety o wiele mniej jest badań na temat wpływu na najmłodszych użytkowników. Postanowiłem napisać tą krótką informację po tym jak moja siostrzenica założyła sobie konto na Facebooku. Nie znając jeszcze podstawowych zasad facebookowego życia wiedziała już, że trzeba trochę nagiąć informację o dacie urodzenia… Dlatego też stałem się poniekąd jej strażnikiem i moderatorem na Facebooku. Ważne jest by edukować od najmłodszych lat, jak należy zachowywać się w sieci, co można publikować a co lepiej zachować dla siebie. Jeśli macie też takich ancymonków, pilnujcie i edukujcie.

 

Pseudo 13-latki?

Poniższa infografika przedstawia krótkie zestawienie dotyczące aktywności najmłodszych na Facebooku. Statystyki dotyczą USA, jednak myślę, że w Polsce sytuacja przedstawia się bardzo podobnie. Z infografiki wynika, że Facebook przeżywa szturm 13-latków. Przypominając sobie naciąganie informacji o wieku mojej siostrzenicy, podejrzewam, że spory udział w tej grupie mają o wiele młodsi facebookowicze.

Wiek dzieci na Facebooku

Zdjęcia: [ikona], [infografika]

Kategoria: Społeczności | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

5 komentarzy to “Dzieci na Facebooku. Kontroluj i edukuj”

 1. Piotr z CV Szablony Team 26 września 2012 at 06:55 Permalink

  Dzieciaki obecnie korzystają intensywnie z komputerów, a dostęp do sieci ma większość z nas i nie dziwi mnie fakt, że taki odsetek znajduje się na Facebooku, a w Polsce także na Naszej Klasie. Serwisy te nie tylko zachęcają różnego rodzaju rozrywką, ale też szybką komunikacją ze znajomymi/kolegami. Ważne jest, aby to rodzice mieli świadomość tego, gdzie i co ich dzieci robią w sieci oraz żeby ich edukowali w tej kwestii. Z tym jednak jest już problem. Sam się zastanawiam, w jakim to kierunku zmierza.

 2. Mateusz Antczak 26 września 2012 at 08:41 Permalink

  To co zachęca dzieci do korzystania z portali społecznościowych – to gry. Wątpię żeby jakiś 10 latek chciał korzystać z facebooka tylko z powodu znajomych. Coraz większe znaczenie mają gry na fb i to głównie za sprawą grających, czyli dzieci – no może nie tylko :)

  • Wojtek Tyluś 26 września 2012 at 09:34 Permalink

   Spox, dzieciak idzie pograć a przy okazji jest (niestety) skutecznie kuszony innymi, nie do końca, legalnymi rzeczami :) Edukacja jest potrzebna.

 3. Przedszkole Sanok 9 stycznia 2013 at 20:35 Permalink

  Gry to sama przyjemność i nauka 2 w jednym wiec nie widzę problemów. dzieciaki do gier :)


Leave a Reply