31 sierpnia 2012 ~ komentarze 4

Facebook usunie kupowane lajki

Facebook usunie kupowane lajkiFacebook na swoim blogu poinformował, że w najbliższym czasie usunie kliknięcia Lubię to, które były wysłane z fikcyjnych kont, były kupowane, bądź pozyskiwane w jeszcze inny, niezgodny z regulaminem sposób. Z Facebooka zniknąć ma średnio 1% kliknięć Lubię to dla danej strony. Wiadome jest, że niektóre strony ucierpią na tym bardziej. Ciekaw jestem jakiego rzędu fikcyjnych kliknięć jest to liczba w Polsce? Może warto zanotować sobie gdzieś na boku liczby fanów na najpopularniejszych fanpage’ach. Osobiście spiszę sobie liczby ze swoich fanpage’y i sprawdzę ile fikcyjnych osób brało udział w konkursach.

Na blogu Facebooka czytamy:

We have recently increased our automated efforts to remove Likes on Pages that may have been gained by means that violate our Facebook Terms.
On average, less than 1% of Likes on any given Page will be removed, providing they and their affiliates have been abiding by our terms.
These newly improved automated efforts will remove those Likes gained by malware, compromised accounts, deceived users, or purchased bulk Likes.

co w wolnym tłumaczeniu brzmi:

Zwiększyliśmy nasze wysiłki na rzecz usuwania automatycznych kliknięć Lubię to na stronach, które mogły zostać zdobyte w sposób naruszający nasze warunki.
Średnio, mniej niż 1% Lubię to na każdej stronie zostanie usunięta, co ma zachęcić do przestrzegania naszych warunków.
Są to niedawno ulepszone próby automatycznego usuwania kliknięć Lubię to zdobytych przez złośliwe oprogramowania, fikcyjne konta, fikcyjni użytkownicy lub kliknięcia, które zostały nabyte drogą kupna.

Kategoria: Społeczności | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

4 komentarze to “Facebook usunie kupowane lajki”

 1. Pozycer 1 września 2012 at 07:41 Permalink

  Akcja na pokaz, więcej z tego szumu niż realnych działań.

 2. Karol 1 września 2012 at 12:49 Permalink

  Znając Polskie realia to pewnie u nas będzie ten procent znacząco wyższy:D

 3. Tenor 2 września 2012 at 17:39 Permalink

  Widać FB czerpie garściami z działań Google.

 4. Wojtek Tyluś 27 września 2012 at 07:16 Permalink

  No i rozpoczęły się czystki :)

  http://techcrunch.com/2012/09/26/facebook-fake-accounts/


Leave a Reply