29 grudnia 2011 ~ komentarze 4

Fresh Site Bonus. Prawda czy fałsz?

Czy Fresh Site Bonus istnieje ?Fresh Site Bonus lub jak kto woli Fresh Site Boost (FSB) jak podaje sieć jest swego rodzaju okresowa premia nakładana na strony przez wyszukiwarkę internetową. FSB dotyczy nowych stron (oraz podstron) w indeksie wyszukiwarki, objawiająca się w nienaturalnym, chwilowym wzrostem pozycji na wybrane frazy kluczowe. Celem ma być umożliwienie stronie zaistnienie w wynikach wyszukiwania.
Czas trwania Fresh Site Bonus nie został jednoznacznie określony. Z obserwacji wynosi najczęściej ok kilku dni do kilku tygodni.
W sieci krążą rożne głosy na temat FSB. Według jednych jest to wyssana z palca bajka, drudzy natomiast widzą w tym sens.
Wychodząc z założenia „przezorny zawsze ubezpieczony” wolę dmuchać na zimne i zawsze starać się startować ze stroną z „jakąś już tam treścią” aby nie wprowadzić Google w błąd, że moja strona ma tak cały czas wyglądać.
Stąd moje opóźnienie z blogiem.

Poniżej znajduje się przykładowy wykres jednego z moich blogów, mogący świadczyć o „istnieniu” Fresh Site Bonus.

Fresh Site Bonus ?

 

Aktualizacja: Fresh Site Bonus istnieje

A jednak! Zapraszam do lektury wpisu pt. „Fresh Site Bonus istnieje”.

Kategoria: SEO | Tagi: , ,

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

4 komentarze to “Fresh Site Bonus. Prawda czy fałsz?”

 1. nine 1 stycznia 2012 at 16:31 Permalink

  a w jaki sposób wykres świadczy o FSB? Może jakieś szczegóły?

  • Wojtek 1 stycznia 2012 at 18:34 Permalink

   Witaj. Tak jak napisałem „może świadczyć” co nie oznacza, że świadczy :) Szczegółów brak, prócz tych zauważonych w analytics’ie na przykładzie swoich WWW. Pozdrawiam

 2. Wojtek Tyluś 1 września 2012 at 15:27 Permalink

  Równo po 8 miesiącach dostałem odpowiedź i potwierdzenie, że Fresh Site Bonus jednak istnieje :) –> http://wojtektylus.com/fresh-site-bonus-istnieje/


Leave a Reply