05 czerwca 2012 ~ komentarze 3

Google Analytics na ponad 60 procentach stron w Europie [Infografika]

Kto korzysta z Google Analytics61,8% europejskich stron korzysta z Google Analytics, to o 5% więcej w stosunku do udziału statystyk Google na całym świecie. Wśród polskich stron Google Analytics występuję na 71,5% z nich co plasuje nas w środku stawki. Prawdziwymi liderami są Macedończycy, którzy zaufali statystykom Google w 81,3%. Drugie miejsce zajmuje Serbia (81,6%) a trzecie Litwa (81,5%). Jeśli chodzi o kraje w których najmniej użytkowników korzysta z Google Analytics to liderem jest Irak, gdzie Analytics występuje tylko na 3,4% stron. Druga jest Etiopia (8,3%) natomiast trzeci Sudan (6,5%).

Najbardziej zaskoczył mnie fakt, że domena .com znajduje się dopiero na 7 miejscu pod względem ilości Google Analytics na danej domenie. Prym wiedzie .travel (aż 74,6% użytkowników rej domeny korzysta z z Google Analytics.
Po więcej interesujących danych odsyłam do poniższej infografiki przygotowanej przez w3techs. Zapraszam.

 

Kto korzysta z Google Analytics

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

3 komentarze to “Google Analytics na ponad 60 procentach stron w Europie [Infografika]”

  1. Przemek Sztal 5 czerwca 2012 at 06:47 Permalink

    No tak, w Iraku Google Analytics mógłby wyśledzić instalacje nuklearne.. :)

  2. Paweł Rabinek 5 czerwca 2012 at 07:38 Permalink

    Zaskakujący jest wynik Niemców, zaledwie 51%. To tylko świadczy, że używają zapewne czegoś lepszego ;) Pytanie czego?

  3. Wojtek 5 czerwca 2012 at 07:52 Permalink

    A może Niemcy wiedzą coś więcej odnośnie „podglądania” nas przez Analytics’a ? ;)


Leave a Reply