03 września 2012 ~ komentarzy 9

Google Author Rank i jego wpływ na wyniki wyszukiwania

Google Author RankJakiś czas temu Google wprowadził Authorship do wyników wyszukiwania. Od tamtej pory trwa cichy wyścig po zdobycie własnego zdjęcia w serpach. Ostatnio taki zaszczyt kopnął również mnie o czym pisałem na G+. W artykule o Google Authorship napisałem, że obecnie nie ma on wpływu na ranking jednak w najbliższym czasie powinno się to zmienić. Z Authorship wiąże się natomiast Google Author Rank, a ten, według najnowszych wieści, ma już niewielki, pośredni wpływ na ranking. Zacznijmy jednak od podstaw.

 

Co to jest Author Rank vel AuthorRank?

Według dokumentu patentowego Google Author Rank to:

The identity of individual agents responsible for content can be used to influence search ratings.
Assuming that a given agent has a high reputational score, representing an established reputation for authoring valuable content, then additional content authored and signed by that agent will be promoted relative to unsigned content or content from less reputable agents in search results.

co można przetłumaczyć:

Tożsamość poszczególnych czynników odpowiedzialnych za zawartość może być stosowana w celu oceny wpływu wyszukiwania.
Zakładając, że dany agent (autor treści) ma wysoką ocenę reputacji, reprezentuje ustaloną reputację tworzenia wartościowych treści, a następnie dodaje treści autorskie podpisane przez niego, będzie promowany w wynikach wyszukiwania w stosunku do treści bez ustalonych agentów (autorów treści) lub treści agentów (autorów treści) z mniejszą reputacją.

 

Wpływ AuhorRank na PageRank oraz czy AuthorRank istnieje

Nie będę się tutaj znacznie rozpisywał, napiszę w skrócie. Po pełne, wyczerpujące temat odpowiedzi odsyłam do wpisu Author Rank na blogu Blind Five Year Old.
Na szybko streszczę Wam odpowiedź na powyższe dwa pytania.
Związek AuthorRank z PageRank polaga na tym, że AuthorRank informuje wszystkie wskaźniki, w tym PageRank odnośnie danej strony. Dlatego też tak duże znaczenie ma posiadanie wysokiej reputacji AuthorRank w ogólnej ocenie naszej strony.
Czy AuthorRank w ogóle istnieje? Gdyby nie istniał Othar Hansson nie pełniłby stanowiska głównego inżyniera projektu Authorship w Google. No chyba, że jest to jedno z fikcyjnych kont na Google+ ;)

 

Google AuthorRank – Infografika

Google AuthorRank - infografika

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

9 komentarzy to “Google Author Rank i jego wpływ na wyniki wyszukiwania”

 1. Mariusz 3 września 2012 at 08:04 Permalink

  Czy znasz jakieś narzędzie, które może dokonać pomiaru AuthorRank. Z tego co czytałem na ścisłość jest to do wykonania. Właśnie się zastanawiam czy ktoś już takiego narzędzia nie stworzył.

  ps. Pierwszy link jest lekko uszkodzony ;)

  • Wojtek Tyluś 3 września 2012 at 08:28 Permalink

   Nie znam takiego narzędzia.
   Ciekawostka z tym linkiem, ciekaw jestem dlaczego usunięto tą treść z bloga? :)
   W każdym bądź razie niech wszyscy wiedzą, że wiedzę czerpałem stamtąd a że już jej tam nie ma… :)
   Dzięki za info.

  • Wojciech P. P. Zieliński 14 marca 2013 at 13:37 Permalink

   Hej, znalazłem coś takiego:

   http://www.sim64.co.uk/checker/

   Po wpisaniu numeru ID swojego profilu z Google+ wyskakują informacje na temat Author Rank’u.
   Póki co nie za bardzo wiem, jak mógłbym tę informację konkretnie wykorzystać, ale trochę jeszcze poczytam na angielskojęzycznych stronach i pewnie czegoś się dowiem.

   • Wojtek Tyluś 14 marca 2013 at 14:01 Permalink

    ciekawe, ciekawe jest również na jakie parametry obrali twórcy tworząc to narzędzie ? :)

 2. Eizzy 4 września 2012 at 08:03 Permalink

  Czytałam ostatnio o jeszcze jednym bardzo ważnym wskaźniku dla google – TrustRang. Generalnie chodzi o to, że google, rozpoznaje czy oszacowuje które strony sprzedają linki, a które publikują je ze względu na ich wartościowość.
  Również ważny wskaźnik, który jak przewidują specjaliści może być ważniejszym (o ile jeszcze nie jest), niż PageRang.


Leave a Reply