24 kwietnia 2013 ~ 1 komentarz

Google Authorship Fail

Google Authorship FailByło już Google Maps Fail, teraz czas na Google Authorship Fail. Przed chwilą napisałem o najnowszych zmianach w wynikach wyszukiwania, wspominając również o zmianie przy Google Authorship. Okazuje się jednak, że najnowsza zmiana nie do końca działa poprawnie. Na początek wyjaśnienie zmiany – zmiana widoczna jest tylko wtedy kiedy przy wyniku wyświetlany jest Google Authorship. Teraz gdy klikniemy w link Autor: … zostajemy przekierowani do wyników wyszukiwania dla imienia i nazwiska Autora. Dopiero po kliknięciu w link w XXX kręgach Google+ zostajemy przekierowani na profil Google+ autora.

 

I tutaj zaczyna się problem…

Będąc na stronie wynikowej dla Przemka Sztala kliknąłem w link Autor: … dla swojego authorshipa. Okazało się, że zostałem przekierowany … na stronę wynikową dla „Przemek Sztal” a nie na „Wojtek Tyluś”. WTF? Wychodzi na to, że najnowsze zmiany są dopiero w początkowej fazie testów. Na wszelki wypadek sprawdziłem również dla innej frazy. Poniżej wyniki.

Google Authorship Fail

 

Google Authorship Fail

 

Kategoria: Google | Tagi: ,

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

One Response to “Google Authorship Fail”

  1. Przemek Sztal 25 kwietnia 2013 at 05:08 Permalink

    Jestę sławny i Google o tym wie :D


Leave a Reply