30 sierpnia 2012 ~ komentarze 4

Google Authorship na razie nie wpływa na ranking, ale…

Google AuthorshipCzy Google Authorship wpływa bezpośrednio na ranking? Podczas wywiadu na Search Engine Journal, dyrektor Google ds. zarządzania produktami uniwersalnego wyszukiwania, Sagar Kamdar powiedział, że na chwilę obecną Authorship nie ma wpływu na ranking ale tylko na razie. W przyszłości ma się to zmienić. Poniżej wklejam pełną odpowiedź Sagar’a.

Is Authorship used by Google as a ranking signal? (i.e., does it factor into search rankings?)

Not for now, but it isn’t off the table. “We use over 200 signals to determine search ranking, and although authorship is not currently one of those signals, we hope to experiment with using information about authorship as a signal in ranking in the future,” says Kamdar.

That being said, Kamdar stressed that while Authorship is not an algorithmic factor, it is a strong contribution to their social signals that are used to weight search results, including social activity outside of Google+. “We’re working on a number of signals to identify high quality authors,” he says.

co w wolnym tłumaczeniu brzmi:

Czy Authorship jest wykorzystywany przez Google przy tworzeniu rankingu?

Teraz nie, ale nie jest po za kręgiem. „Korzystamy z ponad 200 sygnałów do określenia pozycji w rankingu wyszukiwania, Authorship nie jest obecnie jednym z tych sygnałów, mamy nadzieję, że eksperyment z wykorzystaniem informacji o autorstwie jako sygnał w rankingu uda się wprowadzić w przyszłości”, mówi Kamdar.

Kamdar podkreślił, że pomimo iż Authorship nie jest czynnikiem w algorytmie, ma znaczący wkład w społecznych sygnałach, które są używane do tworzenia wyników wyszukiwania, w tym aktywności społecznej poza Google+. „Pracujemy nad liczbą sygnałów do identyfikacji autorów wysokiej jakości,” mówi.

 

Wszystko co musisz wiedzieć o Google Authorship

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

4 komentarze to “Google Authorship na razie nie wpływa na ranking, ale…”

  1. white building 31 sierpnia 2012 at 12:55 Permalink

    Potwierdzam, nie wpływa na ranking, ale może wpływać na CTR, bo nieco ubarwia „nudne” SERP-y.

  2. tetsuo 2 września 2012 at 15:29 Permalink

    Tak czy inaczej myślę że jak mój łep się pokazuje przy wyniku wyszukiwania to mam szansę że klikną mój tekst nawet jak jest trochę niżej niż konkurencji, więc jakby jeszcze wpływał na pozycję, to już byłoby aż ‚za dobrze’ ;-)


Leave a Reply