25 czerwca 2014 ~ komentarzy 5

Google Authorship znika z wyników wyszukiwania

Koniec Google AuthorshipJakiś czas temu wielu osobom z wyników wyszukiwania zniknęły zdjęcia autorów (Google Authorship). Teraz już wiemy, że to nie był przypadek. To już koniec pokazywania zdjęć naszych facjat w wynikach wyszukiwania. John Mueller ogłosił na swoim profilu Google+ usunięcie z serpów Google Authorship oraz informacji wskazujących liczbę obserwujących. Usunięcie zdjęć autorów i liczby obserwujących spowodowane jest ujednoliceniem wyświetlanych wyników dla wersji desktopowych oraz mobilnych.

Jak pisze John, z przeprowadzonych przez Google badań wynika, że CTR w wyniki „z Authorshipem” oraz w „bez Authorshipa” są podobne. Przyznam szczerze, że to trochę dziwna informacja, wiele przeprowadzonych badań wskazywało na podwyższony CTR przy wynikach „z Authorshipem” (nawet do 65%)…

Ciekaw jestem jaki los czeka „statystyki autora” w Narzędziach dla Webmasterów? Na jednym z moich blogów zapowiadało się ciekawie.

Statystyki autora w GWT

Jest to smutna informacja dla posiadaczy swoich facjat w serpach, nieukrywam, że również dla mnie. Kilka wpisów o Google Authorship popełniłem. Dla potomnych warto zachować taki screen.

Google Authorship znika z wyników wyszukiwania

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

5 komentarzy to “Google Authorship znika z wyników wyszukiwania”

 1. matt 26 czerwca 2014 at 06:06 Permalink

  Również korzystałem z GA i moim zdaniem wpływało to pozytywnie na wejścia na stronę.

 2. Paweł Rabinek 26 czerwca 2014 at 06:38 Permalink

  Bardzo zła wiadomość, myślę, że wiele osób lubiło tą funkcjonalność. Dla mnie osobiście zdjęcie wiele mówiło o tym co mogę znaleźć na stronie – czy będzie to wiarygodne, czy nie – jeżeli zdjęcie jest fałszywe.

 3. Krzysztof Lis 26 czerwca 2014 at 07:34 Permalink

  Już pal sześć to nieszczęsne zdjęcie. I tak w wielu przypadkach nie miało to szans ludziom zadziałać, jak np. ktoś chciał publikować anonimowo, niekoniecznie chwaląc się swoją własną facjatą.

  Ale informacja o tym, ilu ludzi śledzi danego autora, jest w mojej ocenie zajebiście przydatna dla userów — bo to społeczny dowód na to, że temu akurat autorowi można zaufać.

 4. Hubert Oleszczuk 26 czerwca 2014 at 18:17 Permalink

  Z google chyba nic nie jest pewne. To co dzisiaj jest nowością niedługo może być już przeszłością ;) A nam pozostaje chyba tylko pogodzić się ze zmianami.

 5. Maciej Blażejczyk 30 października 2014 at 18:36 Permalink

  A szkoda bo przy blogu czy stronie firmowej przydało się to :)


Leave a Reply