23 czerwca 2014 ~ 1 komentarz

Google będzie sprzedawać domeny

GoogleEkspansja Google trwa. Kilka godzin temu na profilu Google+ ogłoszono uruchomienie platformy na której będziemy mogli kupić domenę. Obecnie domains.google.com działa w wersji Beta, mogą skorzystać z niego wybrane, zaproszone osoby. Jak możemy przeczytać we wpisie na G+, sprzedaż domen do dopiero początek. W planach jest również pomoc w tworzeniu strony WWW przy pomocy generatorów stron m.in. od Shopify, Squarespace, Weebly i Wix.com. Ciekaw jestem jak nowa oferta odbije się na polski rynek dostawców domen czy hostingów? Czas pokaże…

Kategoria: Google | Tagi: ,

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

One Response to “Google będzie sprzedawać domeny”

  1. Jakub Ziółkowski 24 czerwca 2014 at 16:38 Permalink

    Rok po roku Google zabiera kolejne usługi. Z jednej strony to dobrze, ujednolicenie dla zwykłego usera może i jest wygodne, nie mniej jako osobie, która stara się mniej lub bardziej działać w sieci, tworzyć, realizować nowe projekty, to robi się trochę smutno. Konwertery, strony z prognozą pogody, kursami walut, długo można wymieniać typy stron, które wykończyły nowe „ficzery” Googla. Teraz sporo płaczu mają porównywarki cenowe, z jednej Googlr, z drugiej widmo Amazona w Polsce. Ale jakoś nie wierze w duży sukces w Polsce takiej usługi, chyba, że domenę dałoby sie kupić na własność, bez corocznych opłat.


Leave a Reply