19 września 2012 ~ komentarzy 10

Google Business Photos czyli Street View wchodzi do sklepów

Google Business PhotosMarzy Ci się urlop w Londynie, chcąc wcześniej pozwiedzać włączasz Google Street View i spacerujesz gdzie tylko chcesz. Będąc w wirtualnym Londynie szukasz lokalizacji sklepów, które zamierzasz odwiedzić w realu. Dzięki Street View widzisz witryny sklepowe. A co gdybyś mógł wejść do sklepu i podróżować po nim tak samo jak po ulicach? Dzięki usłudze Google Business Photos to możliwe. Dzięki usłudze Google Business Photos będziemy mogli zamieścić wnętrze naszego sklepu w Google Street View. Dzięki 360-stopniowej, interaktywnej wycieczce będziesz mógł sprawdzić co Twój ulubiony sklep ma aktualnie w ofercie. No właśnie! I tu pojawia się problem. A co gdy zmieni się asortyment, lub zostanie on wyprzedany? Podejrzewam, że Google już o tym pomyślało. Być może zostanie wprowadzona możliwość szybkiej zmiany zdjęć w wirtualnej wycieczce.

 

Przykładowy podgląd na Google Business Photos

Aktualizacja wpisu (21.12.2012): W dniu dzisiejszym mamy przyjemność pierwszy raz zaznajomić się jak działa Google Business Photos w realu. Wejdź i sprawdź jak wygląda sklep  Oh Nuts w Nowym Yorku

 

Wirtualny spacer po sklepie z Google Business Photos

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

10 komentarzy to “Google Business Photos czyli Street View wchodzi do sklepów”

 1. Stanleyek 19 września 2012 at 16:51 Permalink

  Ciekawe kiedy zaczną chodzić po Polskich barach:)
  P.s Wojtku czyżbyś czerpał inspirację do logo bloga z Wayback Machine, tak mi się jakoś kojarzy;)

  • Wojtek Tyluś 19 września 2012 at 16:58 Permalink

   Według mnie sam pomysł jest super. Myślę, że fajnie by było gdyby działało to na zasadzie: mam bar, robię setki fotek według wskazań Google (chodzi o tworzenie panoram), wysyłam je do Google a ten w ciągu krótkiego czasu wstawia je do mojego profilu. Wtedy będzie to miało sens no bo jak reklamować niektóre sklepy, gdzie wszystko zmienia się z tygodnia na tydzień? Rozumiem restauracje ale jeśli chodzi o to kupowanie kapelusza z filmu to już raczej nie wypali :)

   Absolutnie nie sugerowałem się :) Logo powstało w ciągu kilku sekund, tak jak większość moich projektów graficznych w początkowych założeniach miało wyglądać inaczej :) Lecąc po czcionkach w danym momencie akurat ta czcionka mi się spodobała no a kolory przyszły same z siebie ;)

   • Ziuta600 19 września 2012 at 17:56 Permalink

    Wojtku, samodzielnie nie zrobisz takich panoram nawet nowym iPhonem 5 i specjalną aplikacją. Potrzebujesz do tego głowicy kręcącej aparatem w punkcie nodalnym, a to dopiero początek „zabawy”. Panoramy wykonane przez Google są dosyć miernej jakości.

    • Wojtek Tyluś 19 września 2012 at 18:04 Permalink

     Faktycznie, zapomniałem o głowicy, dzięki za info ;)

 2. Andrzej 19 września 2012 at 17:55 Permalink

  W Polsce jest wiele firm oferujących wykonanie wirtualnych wycieczek, pierwsza z brzegu: FOTO360 i panoramy Centrum handlowego Arkadia: http://www.arkadia.com.pl/W/do/centre/o-nas i Galerii Mokotów: http://www.galeriamokotow.pl/W/do/centre/o-nas . Chińska restauracja? Proszę bardzo: http://www.chinagarden.pl/3d/

 3. Wojtek Tyluś 19 września 2012 at 18:06 Permalink

  Jest już odpowiedź Google w tej sprawie ;)

  Companies can join the program by hiring a Trusted Photographer to shoot the interior of their business. Search Google’s database of Trusted Photographers, or submit a request if none are available in your area.

  Those interested in becoming photographers for the program must have 30+ hours per week to commit. In addition, Google’s Photographers application page stipulates they must have “proven tele-sales or door-to-door sales skills.”

 4. Mateusz Antczak 19 września 2012 at 18:35 Permalink

  Może pomysł i dobry, ale nie sądzę żeby się sprzedał. Oczywiście wąskie grono zapaleńców na pewno z tego skorzysta, ale dla szerszego grona użytkowników takie narzędzie nie będzie istnieć. Jak długo istnieje możliwość zwiedzania miast, a i tak są użytkownicy nie wiedzący o takiej możliwości. Oczywiście jakaś idea jest fajna i ciekawa, ale ja osobiście nie wiedzę tego jako czegoś bardziej niezbędnego jak np. Google Maps. Wątpię, żeby ktoś przed pójściem do sklepu wchodził w Google i zwiedzał ten sklep.

  Jest to niepotrzebne narzędzie, które tylko fajnie wygląda. Google próbuje jak największą ilością narzędzi i usług podbić rynek, choć czasami to nie wychodzi. Zmiany Google, choćby w wyszukiwarce (mam na myśli top7 zamiast top10), wpłyną na zachowanie użytkowników. Ale usług Google Business Photos nie zmieni nic w ich zachowaniu, oprócz sprawdzenia i pobawienia się przez chwilę, i tylko przez chwilę.


Leave a Reply