30 stycznia 2013 ~ komentarzy 7

Google eksponuję swoją prognozę pogody … do granic wytrzymałości

Prognoza pogody w GooglePo wielkich boksach AdWords nadszedł czas na kolejną zasłonę above the fold w wynikach wyszukiwania Google. Tym razem Google pokusił się wstawić w serpy dużych rozmiarów box z pogodą. Boks ten widoczny jest po wpisaniu zapytania np. dla Lublina „Pogoda Lublin” Oczywiście, jest to przydatne narzędzie, nie neguję jego istnienia, zastanawiam się tylko po jakiego grzyba wstawiać aż tak wielki boks w wyniki wyszukiwania? Ciekaw jestem jak wstawienie boksu pogodowego Google odbije się na stronach pozycjonujących się na zapytania pogodowe?

Prognoza pogody w Google

Kategoria: Google | Tagi: ,

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

7 komentarzy to “Google eksponuję swoją prognozę pogody … do granic wytrzymałości”

 1. Semedia 30 stycznia 2013 at 22:02 Permalink

  Faktycznie, nie tylko dla Lublina ale także i dla Poznania widać TYLKO pogodę. I to idealnie dopasowaną do wysokości above the fold… ciekawe i jak zwykle pewnie niebezinteresowne zachowanie.

 2. tomek 30 stycznia 2013 at 22:14 Permalink

  ten dziejszy absurd google jest tylko dla duzych miejscowosci. dla mojej wiochy ‚pogoda puszcza marinska’ sa normalne serpy

 3. kmlody84 30 stycznia 2013 at 23:57 Permalink

  No cóż, z punktu widzenia szukającego pogody rozwiązanie świetne (pod warunkiem, że ma w miarę sprawdzające się dane). A z punktu widzenia twórców serwisów pogodowych… Google nie pierwszy raz pokazuje, że chce użytkownika zatrzymać na swojej stronie, a interesy tych którzy się w tej wyszukiwarce pojawiają nie są istotne. Swoją drogą ciekawe czy Adwordsy na tą frazę pojawiałyby się ponad czy pod prognozą :-)

  • MMO 31 stycznia 2013 at 07:47 Permalink

   Adwordsy „pogoda warszawa” pojawiają się nad tym banerem.

 4. Paweł Rabinek 31 stycznia 2013 at 07:26 Permalink

  Ciekawe jest to, że nagle zapomnieli o swoim „cudownym” knowledge graph i postanowili pogodę umieścić na samym środku zasłaniając pół ekranu zamiast wstawić w boczny panel. To jest ciekawe…

  • Wojtek Tyluś 31 stycznia 2013 at 08:03 Permalink

   spokojnie, z boku wstawią knowledge graph pogodynka.pl :P

 5. kubeq 31 stycznia 2013 at 08:54 Permalink

  Na Firefox-ie nie wyświetla się ta pogoda, przynajmniej u mnie, czy u was też tak jest?


Leave a Reply