30 stycznia 2013 ~ komentarzy 6

Google Image Search – zmiany w wyświetlaniu zdjęć

Nowy wygląd Google ImagesTydzień temu Google, na swoim blogu, ogłosił wprowadzenie nowego sposobu wyświetlania zdjęć i grafik w Google Image Search. Początkowo w polskich wynikach zmiany widzieli nieliczni, od bodajże dwóch dni widoczne są wszystkim użytkownikom. Nowy sposób wyświetlania zdjęć jest miły dla oka. W poprzedniej wersji wyszukiwania, kliknięcie w obrazek automatycznie przekierowywało na stronę. W nowej natomiast zanim przejdziemy na stronę źródłową, po kliknięciu w obrazek otwiera się on na ciemnym tle, jego wymiar uzależniony jest od rozdzielczości naszego monitora. Na podglądzie zdjęcia, po prawej stronie wyświetlany jest tytuł strony na której ono się znajduje a także trzy przyciski: „Odwiedź stronę”, „Zobacz oryginalny rozmiar” i „Szczegóły obrazu”.

Pojawiają się już pytania czy nowy sposób wyświetlania grafik nie odbije się na stronach, które z tego źródła pozyskiwały pokaźne liczby wejść. Śledzicie u siebie ruch na stronie z wyszukiwarki Google Image Search? Zauważyliście jakieś większe zmiany?

 

Spadek liczby wizyt [Aktualizacja 7.02]

Bluerank prześledził jak nowy sposób wyświetlania grafik wpływa na liczbę wizyt z wyszukiwarki grafik. Według badań testowana strona zanotowała 70% spadek wizyt.

 

Nowy wygląd Google Images

A tak wygląda to dla wszystkich wyników:

Nowy wygląd Google Images

Kategoria: Google | Tagi: ,

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

6 komentarzy to “Google Image Search – zmiany w wyświetlaniu zdjęć”

 1. Paweł Rabinek 31 stycznia 2013 at 07:28 Permalink

  Podobnie jak w przypadku pogody itp. to kolejna próba zatrzymania ruchu na Google i nie kierowania go na strony. Problem w tym, że wykorzystują obrazy i transfer stronom, którym oferują w zamian coraz mniej.

 2. Łukasz Piernikarczyk 31 stycznia 2013 at 07:34 Permalink

  Prowadzę serwis turystyczny i widzę znaczny spadek wejść z googla images. Ogólnie straciłem 10-20% ruchu.
  Widzę, że pominąłeś kwestie prawa autorskiego, które moim zdaniem jest przynajmniej dyskusyjne – moje zdjęcie, z mojego serwera w dużej rozdzielczości jest wyświetlane nie na mojej stronie internetowej.
  Zresztą jak widzę webmasterzy też się buntują:
  http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2013/01/faster-image-search.html

  • Wojtek Tyluś 31 stycznia 2013 at 08:06 Permalink

   jeżeli nie chcesz bo Google indeksowało Twoje obrazki zawsze możesz je zablokować w robots.txt
   to nie pierwsza kwestia w której ludzie się buntują przeciw Google, co z tego wynika? Google rośnie w siłę :)

 3. lukasz piernikarczyk 31 stycznia 2013 at 09:57 Permalink

  pewno nie posiadasz strony gdzie miałeś duży ruch grafiki. w przeciwnym wypadku wkurzalbys się ze m. 6ino braku spadku w pozycjachz dnia na dzień straciłes ruch bo dużą firma ktorprawo nie ruszy postanowiła zagarnąć sobie ruch – pewno łamiąc przy tym prwwo

 4. Łukasz Piernikarczyk 31 stycznia 2013 at 18:46 Permalink

  sorry za błędy w poprzednim poście :) napisać wiadomość telefonem to dla mnie nie lada wyzwanie :)


Leave a Reply