30 stycznia 2013 ~ komentarzy 7

Google Local – zmiany w zarządzaniu profilem

Zmiany w Google LocalGoogle wziął się na poważnie za aktualizację profili firmowych na Google+ oraz Google Local. W niedzielę pokazywałem na Google+ najnowsze zmiany w zarządzaniu profilami firmowymi, dzisiaj przyszła pora na aktualizację Google Local. Zmiany może i są kosmetyczne, jednak biorąc pod uwagę fakt, że w ostatnim czasie wiele osób zgłaszało problem z wpisami Google Local (problemy z usunięciem niechcianego profilu, wdrożeniem wprowadzonych w profilu zmian czy długi czas oczekiwania na weryfikację wpisu) oraz informacja o coraz częstszych telefonach od Google do właścicieli wpisów w Google Local, można wydedukować, że Google w końcu ruszyło z mapami i w najbliższym czasie sprawa może nabrać jeszcze większego tempa.

 

Co się zmieniło?

Pierwsza zauważalna zmiana to dodatkowy przycisk, zaznaczony czerwoną strzałką. Dziwna sytuacja nastąpiła ze standardowym przyciskiem „Edytuj profil” – widnieje jednak nie jest aktywny (?).

Zmiany w Google Local

 

Esencja najnowszej aktualizacji tkwi w nowym panelu Google Local. Jak widać na załączonym poniżej obrazku, do pełni szczęścia zabrakło mi uzupełnienia kategorii wpisu oraz podania godzin pracy.

Zmiany w Google Local

 

Nie wiem jak to nazwać, może mały bug – okazuje się, że przy podawaniu kategorii wpisu mamy do wyboru tylko te zaproponowane przez Google. Google nie daje nam wyboru wstawienia np. jednej głównej kategorii oraz podania kilku własnych. Lista ta według mnie jest zbyt uboga, na poniższym przykładzie widać, że nawet Nauka Jazdy ma problem z doborem kategorii – do poprawki!

Zmiany w Google Local

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

7 komentarzy to “Google Local – zmiany w zarządzaniu profilem”

 1. Piotr Karczewski 30 stycznia 2013 at 21:00 Permalink

  Sęk w tym, że userów Google Plus jest tyle, co kot napłakał. Powiedzmy sobie szczerze – z G+ mało kto korzysta. No, chyba że nieświadomie.

  • Wojtek Tyluś 30 stycznia 2013 at 21:26 Permalink

   To, że nie ma tam Twoich znajomych wcale nie oznacza, że tam się nic nie dzieje ;)
   Twój komentarz brzmi jak SPAM, czy Ty naprawdę nie jesteś na bieżąco z aktualnościami SM ?
   W skrócie – masz paskudnie nieaktualne dane ;)

   BTW
   Co ma Google Local do Google+? Z mapek też nie korzystasz?

 2. Sawa Projekt 1 lutego 2013 at 07:55 Permalink

  Wojtek :
  dzięki informację – nie śledzę na bieżąco zmian na G+ ;)
  pamiętam, że sam miałem problem kilka tygodni temu z aktualizowaniem profili

  Piotr :
  może nie używasz osobiście ale linki do profili na G+ pojawiają się w serpach na niszowe zapytania więc imho warto z tego korzystać
  choćby w ramach SEM PR :)

  ps.
  co to za wtyczka do WP pod Submit Comment do powiadamiania o kolejnych komentarzach i wpisach ?

  • Wojtek Tyluś 1 lutego 2013 at 08:31 Permalink

   To nie wtyczka – standardowe komentarze skórki.

 3. Rublow 13 lutego 2013 at 08:37 Permalink

  Postanowiłem założyć dla mojej firmy profil na G+ i jestem na etapie zbierania informacji. Mam jedną wątpliwość związaną z Google Local – znalazłem wizytówkę mojej firmy na Google Local i jest tam opcja zarządzaj stroną (jeśli to twoja firma). Moja firma nie jest zakładem fryzjerskim ani niczym w tym stylu, tylko świadczy usługi typu doradczego w zasięgu ogólnopolskim. Czy zatem powinienem zabrać się za edycję tego profilu Google Local, czy najpierw załozyć profil na G+ inną drogą i potem zintegrować(?) go z profilem Google Local?

  • Wojtek Tyluś 13 lutego 2013 at 09:11 Permalink

   ja bym zrobił tak:
   – przejąłbym ten wpis, zoptymalizował jego treść
   – założył brand page (profil firmowy) i przy jego zakładaniu wybrał opcję „Lokalna firma lub miejsce” i podając ten sam numer tel., który jest podany w tym istniejącym już wpisie zintegrował profil firmowy z brand pagem ;)

   • Rublow 13 lutego 2013 at 09:36 Permalink

    Dzięki za radę, tak też spróbuję zrobić i zobaczymy co z tego wyjdzie. Pozdrawiam!


Leave a Reply