18 marca 2013 ~ komentarze 3

Google Maps Fail

Google MapsJedyny tytuł jaki przychodzi mi do głowy to właśnie Google Maps Fail, bo jak można inaczej opisać poniższą sytuację. Przygotowując materiały do wtorkowej prezentacji na Politechnice Lubelskiej, szukałem dobrego przykładu do zaprezentowania wyników w serpach po zeszłorocznym Google Venice Update. Pierwszą frazą, która przyszła mi na myśl była „Kawiarnia”. Na pierwszy rzut oka fraza okazała się dobra, jednak po głębszym przyjrzeniu się wynikom zauważyłem tytułowy Fail.

 

Filmweb w Google Maps

Tak jak widać na poniższym zrzucie z ekranu, trzeci wynik mapek z wynikach wyszukiwania przedstawia Kawiarnię Miedzy Słowami, mieszczącą się przy Rybnej 4 w Lublinie. Wszystko byłoby ok, gdyby nie link, który zamiast prowadzić do kawiarni Między Słowami prowadzi do… recenzji filmu p.t. Między Słowami w polskiej bazie filmów FilmWeb.pl. Ciekawostka, prawda?

Google Maps Fail

 

Częsta pomyłka Google czy ewenement?

Nie podejrzewam FilmWeb o liche działania, dążące do zawładnięcia każdym wynikiem w serpach, który posiada tą samą nazwę jak jeden z bazy filmów. Podobny przypadek połączenia przez Google dwóch różnych elementów w jedną całość opisałem pod koniec maja 2012 we wpisie „Dlaczego warto weryfikować wpis firmy w Google Maps?”.

Czy spotkaliście się już z taką wpadką wynikach mapek w wyszukiwarce?

 

To nie ewenement [aktualizacja]

Okazuje się, że to nie jedyny taki przypadek. Już jakiś czas temu Łukasz Rogala pokazywał na Google+ taki sam przypadek, gdzie z nieznanych względów Google połączyło link do lokalizacji z linkiem do strony FilmWeb.pl.
Trochę inną wpadkę w Google Maps, zauważył dzisiaj Paweł Gontarek.

 

Posprzątać po innych, czyli gdzie Twój Google+

Powyższy przypadek jest niejako porażką algorytmu Google (nie wykluczam działań osób trzecich), który źle połączył ze sobą taką samą frazę.
No dobra, Google się pomylił ale co my (właściciele takich błędów) możemy z tym zrobić?
Rada jest prosta – załóż Google+, pamiętając by przy jego zakładaniu połączyć z istniejącą już lokalizacją w Google Maps (podając ten sam numer telefonu – resztę danych Google pobierze samo). Na koniec wystarczy zweryfikować kodem PIN nasz profil firmowy i po sprawie. Aha, zapomniałbym dodać – profil firmowy na Google+ nie tylko zakładamy – mamy go prowadzić.
Wspominam o prowadzeniu profilu firmowego ponieważ spora część osób pisze do mnie, że założyli profil firmowy i nic z tego nie mają, zero rezultatów. Zaglądam na ich profil a tam pustynia, niektórzy nawet nie pofatygują się wstawić logo swojej firmy…

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

3 komentarze to “Google Maps Fail”

  1. Mrozu 22 marca 2013 at 08:31 Permalink

    No tak, u mnie też coś na mapkach sie dziwnego stało, miałem ładny profil uzupełniony na mapach (filmy,zdjęcia, opisy) przez lata, potem zniknął z wyszukiwania, ale w panelu dalej jest i test aktywny. Pojawił sie za to wpis z moimi danymi ale ze złą ulicą i pusty, jakby g+ sam założył profil nie wiadomo z kąd. Teraz chciałem założyć G+ firmowy i jak wpisuje nr telefonu to mnie łaczy z tym nowym profilem Gmaps i nie weim czy tamten usuwać. Generalnie nie wiem jaki G+ założyć bo tak naprawde firma tylko istnieje pod tym adresem, ale nie mam lokalu który można odwiedzic.

    • Wojtek Tyluś 22 marca 2013 at 13:48 Permalink

      częsty problem ostatniego miesiąca lub trochę dłużej


Leave a Reply