28 czerwca 2012 ~ komentarze 4

Google Maps w trybie offline

Google Maps offlineNa to czekałem! Kolejna nowość od Google wydana przy okazji Konferencji I/0 dla deweloperów. Google udostępnił aktualizację Google Maps, która pozwala przeglądać mapę w trybie offline. Na chwilę obecną możemy oglądać mapy w trybie offline dla wybranego regionu no i …na Androidzie. Aby skorzystać z Google Maps w trybie offline, należy wybrać dany obszar i wybrać z menu opcję „udostępnij w trybie offline”. Nawet jeśli będziemy posiadać zasięg GPS, „niebieska kropka będzie nadal działać bez połączenia z bazą danych, więc wiesz, gdzie jesteś, a jeśli urządzenie posiada kompas, możesz też sprawdzić dokładną lokalizację bez łączności 3G lub WiFi.”. Super!

 

Kategoria: Google | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

4 komentarze to “Google Maps w trybie offline”

 1. Tomasz Cieńciała 28 czerwca 2012 at 06:20 Permalink

  A nie było tego dawniej? Z tej funkcji korzystałem jakiś czas temu. No chyba, że to w jakiejś becie/laboratoriach (nie pamiętam już) :)

  PS Disqusa nie planujesz może na tym blogu? :)

  • Wojtek 28 czerwca 2012 at 06:29 Permalink

   Nie wiem, ja tego nie miałem a i samo Google dopiero teraz o tym napisało ;)

   Co do Disqusa to raczej spasuje, zauważyłem, że
   – w SiteStats nie widać kliknięć w linki z komentarzy Disqusa (być może tylko ja tak mam)
   – lepiej mieć swoje ;)
   – w standardowy komentarz WP mogłeś wrzucić link do Ciebie lub inne strony, którą mogłem odwiedzić, w Disqus jest to bardziej ograniczone ;)

   Na początku myślałem o Facebookowych komentarzach ale również odpuściłem :)

 2. Tomasz Cieńciała 28 czerwca 2012 at 08:59 Permalink

  No to może betę jednak miałem :)

  – SiteStats – nie wiem :)
  – zewnętrzne odciążą Ci wordpressa/hosting przy sporym ruchu :)
  – ja mam wrzucony link do profilu na about.me z dwoma stronkami (będzie więcej) i profilami do sieci społecznościowych :)
  – jak chciałem śledzić komentarze do tego wpisu, to przyszło mi powiadomienie na gmaila, że mam pozwolić na ich śledzenie dopiero i trzeba było klikać i w ogóle takie to jakieś… :) Disqus pod tym względem od razu daje opcję śledzenia mejlem oraz powiadomienia na każdej stronie, gdzie można wrzucać komentarze.

  No ale oczywiście to Twój blog :) Tylko wyrażam swoje zdanie, bo na antywebie, spiderswebie i kilku innych witrynach miałem opcję od długiego czasu przetestować disqusa i dla mnie jako czytelnika kilku blogów jest to rozwiązanie bardzo fajne. Nie wiem, jak z punktu widzenia autora blogów, ponieważ nie prowadzę poczytnych i komentowanych stron, ale skoro w/w serwisy z tego korzystają (a mają całkiem sporą oglądalność), to chyba takiej tragedii nie ma :)

  Tak czy tak pozdrawiam i na pewno będę stale tutaj zaglądał niezależnie od systemu komentarzy :)

  PS Nie, nie mam żadnej prowizji z namawiania kogokolwiek na disqusa :)

 3. jqscom 30 czerwca 2012 at 14:27 Permalink

  Tylko na razie nie działa dla Polski… normalnie super.


Leave a Reply