27 stycznia 2012 ~ 1 komentarz

Google+ obniża próg wiekowy do +13 lat

Google+ dla nastolatkówGoogle+ zaprasza w swoje skromne progi nastolatków. Wczoraj wieczorem Wicedyrektor Google+ Bradley Horowitz na swojej tablicy ogłosił, że zostaje obniżony próg wiekowy do 13 lat. Wcześniej ten próg wynosił (chyba) 18 lat. Jest to kolejny krok do „zgarnięcia” użytkowników zwłaszcza Facebookowi ale również Twitterowi. Nie wiadomo jeszcze jak Google+ rozwiązało problem kontaktu nastolatków ze znajomymi z Hiszpanii czy Korei Południowej gdzie granica wiekowa wynosi 14 lat natomiast w Holandii obowiązuje próg 16 lat.

 

Co nowego?

Horowitz poinformował, że wraz z obniżeniem wieku zostały wprowadzone zabezpieczenia, które mają informować nastolatków o zagrożeniach wynikających z dzielenia się publicznie treścią.

Po zaznaczeniu strumienia publicznego nastolatek zostanie poinformowany:

Gdy udostępnisz coś publicznie, Twój wpis będzie mógł być wyświetlany i komentowany przez osoby, których nie dodałeś do swoich kręgów.

 

Ostrzeżenie przed dodaniem informacji do publicznego strumienia

Ostrzeżenie przed dodaniem informacji do publicznego strumienia

Kolejną nowością są ograniczenia wideo rozmów Google Hangout dla nastolatków. W momencie kiedy do video rozmowy nastolatków dołączy się osoba obca, spoza ich kręgów, Google usunie tymczasowo nastolatka poprzez wyciszenie kanału wideo i mikrofonu.

Więcej szczegółowych informacji uzyskamy w Centrum Pomocy Google+ [wersja angielskojęzyczna].

 

A Facebook i Twitter już dawno tak mają

Według mnie Google+ trochę zbyt długo zwlekał z decyzją obniżenia progu wiekowego. Facebook oraz Twitter od dawna już posiadają próg wiekowy +13 i jak widać na ich przykładzie młodzież miewa się tam dobrze. Nie da się ukryć, że duży udział w rynku Social Media ma młodzież. Od momentu startu Google+ minęło już trochę czasu i część młodych internautów zdążyło się zrazić do nowego serwisu społecznościowego.

 

Domowe przedszkole Google+

Bradley Horowitz oraz zespół Google+ chyba nie zdaje sobie sprawy z poziomu wiedzy nastolatków +13. Często padają stwierdzenia „chcemy nauczyć”, „chcemy pomóc” czy „zachęcamy młodzież do bezpiecznych zachowań”. Może to jest jednak dobry kierunek myślenia.

 

Jak pokazuje życie, skreślony przez wielu Google+ rozrasta się w zaskakującym tempie i być może niedługo zaskoczy nas taką nowością, której nie sposób będzie nam odmówić.

 

Źródło: http://techcrunch.com/2012/01/26/google-now-open-to-teens-13-and-up/

Kategoria: Google+ | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

One Response to “Google+ obniża próg wiekowy do +13 lat”

  1. Robson 27 stycznia 2012 at 19:58 Permalink

    Pewnie ta zmiana jest konsekwencją zmiany polityki prywatności googla


Leave a Reply