30 października 2012 ~ komentarzy 5

Google opublikuje wytyczne dla pracowników SQR ?

Matt CuttsCo jakiś czas do sieci wyciekały dokumenty przeznaczone dla osób, należących do grupy Google Search Quality Rater. Grupa ta zajmuje się manualnym ocenianiem jakości stron. Padały wtedy przypuszczenia, że wycieki te mogły być wyciekami kontrolowanymi a zawarta w nich treść nie do końca może być prawdziwa. A co gdyby Google udostępniło nam taki dokument? Jest szansa, że tak się stanie. W opublikowanym w dniu dzisiejszym materiale filmowym, Matt Cutts odpowiadając na pytanie „Czy ludzki czynnik oceniania ma wpływ na to, które strony zostają ukarane Pandą?” powiedział:

“We might be able to make those human quality rater guidelines, that we make available to people at Google, available to the larger world. I think that would be a good thing, because then people would be able to read through it.”

co w wolnym tłumaczeniu oznacza:

„Myślimy, że skoro przewodnik po wytycznych ludzkich wskaźników jakości może być dostępny dla ludzi pracujących w Google, może być również dostępny dla wszystkich. Myślę, że jest to dobry pomysł, ponieważ wtedy ludzie będą mogli się z nim zapoznać.”

 

Czy ludzki czynnik oceniania ma wpływ na to, które strony zostają ukarane Pandą?

Kategoria: Google | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

5 komentarzy to “Google opublikuje wytyczne dla pracowników SQR ?”

 1. marcu 30 października 2012 at 21:30 Permalink

  To mi się akurat podoba.

 2. Kamil 31 października 2012 at 10:21 Permalink

  Rozsądna decyzja.

 3. sawaprojekt 2 listopada 2012 at 13:01 Permalink

  jeżeli faktycznie opublikują taki dokument i będzie zgodny z prawdą – może nam wiele powiedzieć co można zrobić ze stroną aby przynajmniej moderacje ręczną przechodziła bez problemu :)
  pytanie tylko czy opublikują całość oraz czy będzie zgodne ze stanem faktycznym – Google często posługuje się dezinformacją aby osiągnąć swoje cele

 4. qlwik 5 listopada 2012 at 19:13 Permalink

  Oni jednak mimo wszystko dążą do oceniania stron algorytmem, internet jest po prostu za duży do ręcznego przeglądania czegokolwiek.


Leave a Reply