26 maja 2012 ~ komentarzy 7

Google Penguin Update 1.1 – pierwsza aktualizacja pingwina

Google Penguin UpdateW dniu dzisiejszym Matt Cutts ogłosił na Twitterze pierwszą aktualizację Google Penguin Update 1.1, którego zadaniem jest walka z webspamem. Jak napisał Matt pierwsza aktualizacja pingwina ma objąć ok 0.1% wyszukiwań w języku angielskim. Czyżby Matt Cutts zapomniał nam o czymś powiedzieć? Od kilku dni na forum PiO pojawiają się głosy, że najprawdopodobniej przez polskie serpy przedreptał się pingwin.

O ile dobrze pamiętam zaraz po ogłoszeniu Google Penguin Update Matt Cutts powiedział, że pingwin nie będzie posiadał aktualizacji, ponieważ ma działać cały czas. Mogę się mylić oczywiście.

Zauważyliście jakieś zmiany w serpach?

Matt Cutts ogłasza na Twitterze Google Penguin Update

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

7 komentarzy to “Google Penguin Update 1.1 – pierwsza aktualizacja pingwina”

 1. spamerman 26 maja 2012 at 20:30 Permalink

  To nie była żadna aktualizacja. Jedynie przeliczyli wszystko jeszcze raz i wypuścili. Nie ma Google Penguin Update 1.1

 2. Wojtek 26 maja 2012 at 20:34 Permalink

  Już sobie przypomniałem jak to było z tą aktualizacją pingwina na bieżąco :) Nie powiedział tego Cutts tylko Fishkin w jednym ze swoich Whiteboardów :)

  „- prawdopodobnie Google Penguin Update aktualizowany jest na bieżąco.”

 3. spamerman 26 maja 2012 at 20:53 Permalink

  Tak czy inaczej u nas również się pojawił, bo troszeczkę mi się oberwało w drugiej turze. Niestety wraz ze wzrostem indeksu o 15% (ogłaszali to) zmienił się tu i ówdzie profil linków na gorszy :) Jak ktoś oberwał, niech luknie sobie w narzędzia webmasterów pooglądać linki do witryny. Jeśli wie co było mniej więcej przedtem, to jakiś tam wniosek być może wyciągnie.

 4. Rafał 28 maja 2012 at 08:40 Permalink

  Nie ma co się denerwować, Google już od dawna serwuje nam tego typu „update’y” a i tak nic wielkiego się nie zmienia, mają w tym swój święty cel o którym wiedzą niektóre osoby. Jak dla mnie pingwin to nic nadzwyczajnego, zresztą nie ma co czytać ich śmiesznych wypowiedzi bo i Cutts i Kaspar tylko udają że wiedzą jak wywalić spam a prawda jest taka że jest go coraz więcej :D

 5. Kajetan 28 maja 2012 at 10:02 Permalink

  Zmiany jeśli już to praktycznie niezauważalne. Ogólnie ostatnio duży zastój w wynikach.

 6. Wojtek 21 czerwca 2012 at 14:49 Permalink

  U mnie spadki były odczuwalne, ale powoli usuwam słabe linki, może pójdzie do góry. Co myślicie o tym http://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=154659 ? Bo nie ma nigdzie opinii

  • Wojtek 21 czerwca 2012 at 17:54 Permalink

   Ja bym sobie darował, zwłaszcza jak ktoś się chwali czymś takim na PiO – dobrze wiemy kto tam zagląda a aż strach pomyśleć kto tam zaglądać jeszcze może ;]


Leave a Reply