15 czerwca 2012 ~ 0 komentarzy

Google+ Echo, czyli spolszczone Google Ripples

Google+W momencie pojawienia się Google+ jedną z bardziej interesujących jego funkcjonalności był Google+ Ripples tworzący „interaktywną grafikę przedstawiającą publiczne udostępnianie dowolnego wpisu w Google+, co pozwala prześledzić sposób jego rozpowszechniania w internecie i ułatwia znajdowanie nowych, interesujących osób do obserwowania.” [ź. Google]. Ponieważ w polskojęzycznej wersji Google+ trudno było odnaleźć przykładowy Google+ Ripples zdążyłem już zapomnieć o tej funkcjonalności. Do dziś. Paweł Wimmer na Google+ zauważył, że w polskiej wersji Ripples nazwano … Google+ Echo. Ripples w tłumaczeniu oznacza fale, marszczenie, na pewno nie echo. Z drugiej strony być może słowo „echo” lepiej przyjmie się wśród polskiej części użytkowników Google+

 

Jak działa Google+ Ripples / Google+ Echo

Informacja od samego Google:

Jeśli trafisz na jakąś szczególnie ciekawą wizualizację Ripples, możesz łatwo udostępnić ją swoim kręgom. Podczas jej oglądania po prostu skopiuj URL i udostępnij link w swoim strumieniu.
Uwaga: chociaż Ripples wyświetla wiele ciekawych informacji, tak naprawdę nie pokazuje wszystkich wykonanych czynności. W przypadku osób początkujących Ripples pokazuje jedynie dane z ostatnich 53 dni. Dodatkowo Ripples bazuje wyłącznie na operacjach publicznego udostępniania, dlatego może pojawić się rozbieżność między liczbą udostępnień widoczną we wpisie i liczbą udostępnień pokazywaną przez Ripples. Jest tak, ponieważ możesz widzieć udostępnienia dalej, które nie miały charakteru publicznego. Mówiąc inaczej, możesz być częścią zamkniętej grupy osób, które widzą dany wpis.

 

Podgląd na Google+ Echo

Poniżej znajduje się przykładowy podgląd na Google+ Echo, wpis Randa Fishkina:

Google+ Echo

 

Jak działa Google+ Ripples / Google+ Echo

 
Czy ktoś z Was korzysta z Google+ Echo w celach statystycznych bądź innych? Jeśli tak zapraszam do komentowania.

Kategoria: Google+ | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply