06 września 2012 ~ komentarzy 7

Google+ Local łączy się z profilami firmowymi Google+

Google+ LocalW ostatnim czasie nastąpiło sporo zmian w mapach Google. Pierwszy etap polegał na zmianie nazwy Google Maps na Miejsca Google  a następnie na Google+ Local o czym pisałem tutaj. Kolejnym etapem była zmiana adresów URL wpisów w Google+ Local na adresy podobne do tych jakie posiadają profile oraz konta firmowe Google+. Ten ostatni krok dał mi wiele do myślenia. Dzięki ujednoliceniu adresów można było zacząć podejrzewać, że w pewnym momencie Google postanowi połączyć oba rodzaje promocji firmy. Tak też się stało a dokładniej – zaczyna się dziać.
Ciekaw tylko jestem jak to łączenie lub scalanie będzie wyglądać w przypadku kiedy we wpisie Google+ Local widnieje inny opis lub inne dane niżeli w przypadku istniejącego już konta firmowego na Google+ ? Co wtedy będzie uważane, za ważniejsze i bardziej aktualne? Czyżby metoda „chybił trafił” ?

 

Czym się różni Google+ Local do Brand Page Google+

W chwili obecnej użytkownik, który „nie siedzi” na co dzień w mapach lub na Google+ może mieć problem z rozróżnieniem Google+ Local od Google+. Poniżej wrzucam screeny z opisem różnic.

Google+ Local
Na poniższym obrazku zaznaczyłem 3 podstawowe elementy po których możemy poznać, że to co mamy przed oczami jest wpisem w Google+ Local czyli dawnych Google Maps.
1. W lewym menu podświetla się zakładka „Lokalnie”
2. Przycisk dodawania opinii o firmie
3. Pole opinii

Wpis w Google+ Local

Konto firmowe (Brand Page) Google+
Na poniższym obrazku zaznaczyłem 3 elementy, jednak tylko nr 2 jest widoczny dla użytkowników. 1 i 3 pkt widoczny jest dla administratora danego konta firmowego.
1. W lewym menu podświetla się zakładka „Profil”
2. Strumień wiadomości konta firmowego
3. Status weryfikacji konta firmowego

Brand Page Google+

 

Jak pomóc przy łączeniu Google+ Local z kontem firmowych (Brand Page) na Google+

Jak można się domyśleć, by móc ulepszyć swój wpis w mapach Google należy posiadać konto firmowe na Google+. Znając Google w niedalekiej przyszłości firmy posiadające wpis w mapach oraz brand page Google+ będą w jakimś stopniu promowane w wynikach wyszukiwania. Zatem do dzieła! Czegoś jednak jeszcze nie omówiłem. Strzałka z 3 punktem przy obrazku z kontem firmowym Google+!
By wspomóc łączenie / scalanie Google+ Local z kontem firmowym na Google+ należy zweryfikować swoje konto. W tym celu należy najechać kursorem na tekst znajdujący się obok nazwy konta „Niezweryfikowana” i po otwarciu okna kliknąć „Zweryfikuj teraz”.

Weryfikacja konta firmowego na Google+

Po kliknięciu zostaniemy przekierowani na „stronę z pocztówką”, podajemy opcjonalnie osobę kontaktową, upewniamy się, że adres podany jest prawidłowy, zaznaczamy „Znam i akceptuję Warunki…” i to by było tyle. Teraz pozostało nam czekanie na listonosza, który dostarczy nam pocztówkę prosto od Google a w niej kod PIN, który musimy podać na naszym koncie by dokończyć proces weryfikacji. UWAGA! Zdarza się, że na tym etapie wyświetla się inny kod pocztowy. Najprawdopodobniej jest to jakiś błąd Google, nie przejmujcie się nim, listonosz Was znajdzie!.

Weryfikacja konta firmowego na Google+

 

Mam nadzieję, że nic nie pomyliłem i napisałem wszelkie potrzebne informacje. Jeżeli czegoś brakuje lub chcecie coś do powyższego opisu dodać, zapraszam do komentarzy.

Kategoria: Google+ | Tagi: , ,

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

7 komentarzy to “Google+ Local łączy się z profilami firmowymi Google+”

 1. globfly 22 listopada 2013 at 12:13 Permalink

  A mi po połaczeniu z G+ pozycja spadła z pierwszej na drugą dziesiątkę… A jak spoglądam to mam jeden z lepszych profili g+ oraz najwięcej komentarzy… Nie rozumiem google…

  • Wojtek Tyluś 22 listopada 2013 at 12:31 Permalink

   Coś mi się nie chce wierzyć w to, że przyczyną spadku jest połączenie Brand Page z Google+ Local
   Możesz coś więcej na ten temat napisać?

 2. globfly 25 listopada 2013 at 08:45 Permalink

  Może przyczyną było usunięcie starego wpisu, który po jakichś zmianach czekał na moderację. Usunąłem te trzy oczekujące wpisy, ale dlatego, że miałem już kod od google i potwierdziłem profil połączony z g+. Przez ponad tydzień nie miałem żadnych statystyk. Teraz już się wyświetlają, więc wpis jest jak najbardziej widoczny dla G i potwierdzony kodem z pocztówki. Mam nadzieję, że wróci na pierwsze miejsce w mapach pod hasłem biuro podróży Gdynia :).

  • Wojtek Tyluś 25 listopada 2013 at 10:24 Permalink

   Czyli powodem było usunięcie starych wpisów (nie ważne czy zweryfikowanych) a nie dodanie/połączenie z nowym wpisem :)
   Poczekaj, niech Google to przetrawi, powinno być OK, chociaż nigdy nic nie wiadomo

 3. globfly 25 listopada 2013 at 18:29 Permalink

  Mam nadzieję, że będzie :) Bo się naczekałem na poprzednią pozycję :) Dzięki za odpowiedzi. Swoją drogą bardzo ciekawy blog – przyda się w moich amatorskich próbach pojmowania Google :)


Leave a Reply