11 kwietnia 2012 ~ 1 komentarz

Google+ przeszło face lifting i wygląda interesująco

Google+ zmienia wyglądOd momentu kiedy światło dzienne ujrzał Google+, nie ustają opinie na temat jego surowego i mało użytecznego wyglądu. W dniu dzisiejszym, na oficjalnym blogu Google ogłoszono gruntowną przebudowę wyglądu. Trzeba przyznać, że przebudowę jak najbardziej na plus. Czy najnowszy face lifting Google+ przyciągnie więcej nowych użytkowników? Raczej nie, do znudzenia powtarzać będę, że głównym warunkiem na pozyskanie prawdziwej rzeszy użytkowników jest uwolnienie możliwości rejestracji na Google+ przy wykorzystaniu innej poczty niżeli Gmail – czyli raczej nierealne. Pewnie jest natomiast to, że C, którzy już przekonali się do tego medium społecznościowego polubią go jeszcze bardziej. A jak dodamy jeszcze do tego ostatnie zapowiedzi o podłączeniu Google Analytics do Google+ to już całkiem będziemy w siódmym niebie.

 

Lista zmian w Google+

1. Wygląd profilu
Strona profilu otrzymała większe zdjęcie profilowe a także (o co zabiegano w rozmowach na G+) 5 pól na zdjęcia złączono w jeden duży obraz.
Nowy wygląd Google+ - Profil

 
2. Nowa nawigacja
Pierwszą z widocznych zmian w wyglądzie nowego Google+ jest nowa nawigacja. Zrezygnowano ze statycznych ikon i zastosowano dynamiczny pasek z wyborem aplikacji co pozwoli m.in. na personalizację naszego menu – nareszcie!.

 
3. Lepsza ekspozycja zdjęć i wideo
Dzięki lepszemu wyeksponowaniu dodawanych grafik oraz wideo, Google+ stara się nas zachęcić do jeszcze większego dzielenia się z innymi.
Nowy wygląd Google+ - ekspozycja zdjęć

 
4. Sprawniejsze przeglądanie dyskusji
Od teraz łatwiej nam będzie przeszukiwać strumień komentarzy pod poszczególnymi wpisami. Dzięki tym zmianom będziemy mogli sprawniej dołączyć do dyskusji.
Nowy wygląd Google+ - przeglądanie komentarzy

 
5. Bardziej przejrzysta ekspozycja śledzących nasze wpisy
Dzięki lepszemu wyeksponowaniu pod każdym z naszych wpisów listy osób śledzących będziemy mogli zaprosić do swoich kręgów szerszą rzeszę ludzi mających podobne zainteresowania do naszych.
Nowy wygląd Google+ - lista osób plusjedynkujących nasz wpis

 
6. Ulepszony Hangout
Nowy wygląd kanałów rozmów na żywo ma nas zachęcić do częstszych rozmów, dzielenia się z innymi swoimi poglądami. Wraz z face liftingiem otrzymaliśmy m.in. aktualny wykaz zaproszeń od osób z naszych kręgów, szybki dostęp do wszystkich spotkań publicznych i spotkań na żywo oraz prezentację popularnych kanałów spotkań.
Nowy wygląd Google+ - Hangout
Nowy wygląd Google+ - Hangout

 

Co mi się nie podoba

Coś jednak musi mi się nie podobać. Padło na przypięty do lewej strony strumień. Poprzednio był umiejscowiony centralnie. Być może jest to przygotowanie pola pod reklamy, kto wie. Według mnie całość wyglądałaby o niebo lepiej gdyby znajdowała się centralnie bądź dopasowywała się do rozdzielczości naszego monitora. W chwili obecnej testuję nowy look Google+ dlatego wstrzymam się wydawaniem wyroku na nowy wygląd Google+.

 

Film promujący

Kategoria: Google+ | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

One Response to “Google+ przeszło face lifting i wygląda interesująco”


Leave a Reply