24 kwietnia 2012 ~ 1 komentarz

Google+ Share – nowy przycisk Google

Przycisk Google+ ShareGoogle podąża śladami facebookowych przycisków. W dniu dzisiejszym na blogu Google+ dla wydawców ogłoszono dodanie przycisku Google+ Share, który ma ułatwić dzielenie się interesująca nas treścią z naszymi znajomymi. Nowy przycisk ma również na celu rozgraniczenie funkcjonalności informowania znajomych poprzez przycisk Google +1. Dzięki przyciskowi Google+ Share będziemy mogli dzielić się interesującą stroną bezpośrednio w naszym strumieniu na profilu Google+. Zgodnie z obowiązującą kolorystyką, nowy przycisk nie będzie różnił się od przycisku Google +1.

Przycisk Google+ Share jest już dostępny na platformie Google dla developerów. Wrzuciłem na bloga przycisk, wygląda to następująco:

Przycisk Google+ Share

Po kliknięciu i udostępnieniu przycisk i jego funkcje do złudzenia przypominają przycisk Facebooka:

Przycisk Google+ Share

Coraz większa liczba przycisków serwowanych nam z różnych serwisów społecznościowych niestety doprowadzi do tego, że ludzie będą mieli tylko dwie opcje do wyboru: albo zrobią ze swoich stron „choinki” albo usuną większość oferowanych przycisków i zostawią 2,3 główne.

Kategoria: Google+ | Tagi: ,

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

One Response to “Google+ Share – nowy przycisk Google”

  1. Darek 8 maja 2012 at 18:27 Permalink

    Ja sprawdzam z jakiej strony odwiedził mnie user i na tej podstawie wyświetlam rożne przyciski, na podobnej zasadzie działa teraz addthis, wyświetlają przyciski których kiedyś używał user.


Leave a Reply