09 sierpnia 2013 ~ 0 komentarzy

Google poinformuje o nałożonej manualnej karze

GoogleIle to razy patrzyliśmy z niedowierzaniem w serpy jak Google strąca naszą stronę w otchłań drugiej strony wynikowej lub dalej. Nie mając dokładnej informacji co mogło być tego przyczyną niejednokrotnie błądziliśmy z domysłami. Teraz ta sytuacja powinna ulec zmianie. Google wprowadza do Webmaster Tools możliwość sprawdzenia czy na naszą stronę została nałożona manualna kara. Znajdziemy ją w zakładce Ruch związany z wyszukiwaniem / Działania ręczne. By dalej nie błądzić szef Google do walki ze spamem, Matt Cutts przygotował siedem materiałów wideo (poniżej) omawiających nakładane na strony manualne kary. Opisy kar znajdziecie tutaj, natomiast szczegółowy opis, przygotowany przez +Przemka Sztala z Performance Media znajdziecie tutaj.

 

Kary manualne od Google w Webmaster Tools

 

Spam tworzony przez użytkowników

 

Ukryty tekst i/lub upychanie słów kluczowych

 

Czysty spam

 

Mało treści o niewielkiej lub żadnej wartości

 

Nienaturalne linki do Twojej witryny

 

Nienaturalne linki z Twojej witryny

 

Nienaturalne linki do Twojej witryny – impacts links

 

 

Źródło: Search Engine Land oraz Blog Google

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply