02 marca 2013 ~ 0 komentarzy

Google publikuje wytyczne dla pracowników SQR

GooglePod koniec października 2012 r., w materiale wideo, Matt Cutts wspomniał, że Google rozważa upublicznienie wytycznych dla osób, należących do grupy Google Search Quality Rater,  zajmującej się manualnym ocenianiem jakości stron. Dzisiaj został on oficjalnie udostępniony wszystkim zainteresowanym. Dokument ten już wcześniej kilkukrotnie wyciekał do sieci. W obecnym znacznie okrojonym kształcie przewodnik dla Google Search Quality Rater znajdziecie tutaj. Tak jak wspomniałem, dokument jest bardzo okrojony. Jak zauważył Matt McGee na Search Engine Land, dokument ze swoich pierwotnych 161 stron zachował tylko …43.

 

Co zniknęło?

Z pierwotnej wersji zniknęły między innymi części “Page Quality Rating Guidelines” oraz “Rating Examples”. Usunięte części wyjaśniały pracownikom SR na konkretnych przykładach jak poprawnie oceniać strony przez co stanowiły niezwykle ważne wskazówki dla webmasterów.

 

Oceniający pomaga, nie ocenia

We wstępie do dokumentu padają słowa:

Raters’ judgments do not directly impact Google’s search result rankings.

co można przetłumaczyć:

Decyzja oceniających nie wpływa bezpośrednio na ranking wyników wyszukiwania.

Tym samym po raz kolejny inżynierowie Google chcą odciąć się od podejrzeń jakoby oceny wydawane przez SQT miały bezpośredni wpływ na ranking wyników wyszukiwania. Oceny SQT mają pomóc Google w opracowywaniu kolejnych zmian w algorytmie.

Kategoria: Google | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply