09 lipca 2013 ~ 1 komentarz

Google serwuje wyniki lokalne dla nie lokalnych zapytań

Wyniki lokalne dla frazy fototapetyOd maja 2012, kiedy to Google wprowadził aktualizację Venice, minęło już trochę czasu i każdy z nas zdążył przyzwyczaić się do prezentowania wyników lokalnych dla lokalnych zapytań. To co mnie dzisiaj spotkało odbiega trochę od tej zasady. Wpisując frazę „fototapety” (dla lokalizacji Lublin) otrzymałem poniższe wyniki:

Lokalne wyniki dla fototapety

Cztery (na screenie tylko trzy, czwarta na dalszej pozycji) na dziesięć wyników bezpośrednio odnosiła się do Lublina. Co ciekawe po wylogowaniu się z Google były te same wyniki, jednak nie zawierały już w tytule oraz opisie frazy „Lublin”. Może się mylę ale nie wydaje mi się, żeby fraza „fototapety” była frazą lokalną. Czy tak ma być czy też jest to pewnego rodzaju wpadka ze strony Google pozostawiam Wam do oceny. Być może znacie inne podobne przypadki, podzielcie się nimi komentarzach.

Kategoria: Google | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

One Response to “Google serwuje wyniki lokalne dla nie lokalnych zapytań”

  1. kmlody84 9 lipca 2013 at 13:10 Permalink

    Niestety, Google ostatnio coraz więcej fraz uznaje za lokalne i trzeba się przełączać na „Polska”, żeby znaleźć coż więcej… Chociaż nawet wtedy potrafi zepsuć wyniki dając np 4 linki do zumi, tyle że już nie lokalne, a… z całej Polski.


Leave a Reply