26 lipca 2012 ~ komentarzy 9

Google się popsuło

GoogleSzanowni internauci, z przykrością informuję, że Google się popsuło. To, że Google stara się uprzykrzać życie pozycjonerom jak i samym użytkownikom wiemy nie od dziś. Jednak to co jest nam serwowane od dwóch tygodni w wynikach wyszukiwania przerasta chyba nawet samego gugla. Na forum PiO użytkownicy prześcigają się w odnajdywaniu nietypowych wyników wyszukiwań a trzeba przyznać, że jest tego nie mało. Powstał nawet profil na Facebooku obnażający wpadki Google. W dniu dzisiejszym shpyo zaproponował sprawdzić wyniki dla zapytania „tablica”. Przedstawiają się one następująco:
Wyniki dla zapytania Tablica

Znane sa dobre stosunki pomiędzy Google a Wikipedią ale, żeby aż tak zaśmiecać serpy?

Wczoraj na blogu Eurohost ukazał się interesujący wpis w którym przedstawiono jak Google małymi kroczkami zaczął wycofywać się ze swoich ostatnich zmian.

I teraz pytanie: skąd wzięły się ostatnie tak duże wachania w pozycjach i skąd pomysł na prezentowanie tak „oryginalnych” wyników w serpach? Czyżby było to zamierzone działanie a może po prostu jeden z pracowników rozlał kawę na panel sterujący serpami ? ;)

Tak czy inaczej śmiało można stwierdzić, że Google się popsuło.

Kategoria: Google | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

9 komentarzy to “Google się popsuło”

 1. borsuk 26 lipca 2012 at 09:39 Permalink

  No, może są to celowe działania i zapewne notują teraz zwiększone zyski z AdWordsów. Najgorsze że nie widać końca ani nie widać żadnego przyznania się do błędów z ich strony. Trzeba też pamiętać, że przeciętnego użykownika słabo to rusza.. zmiany dotyczą ilości wyników liczonych w procentach…

 2. spamerman 26 lipca 2012 at 09:46 Permalink

  Nie od dziś wiadomo, że Google kocha Wikipedię. Nawet strony z jednym zdaniem ustawia ponad innymi stronami tematycznymi.

 3. Eurohost 26 lipca 2012 at 10:36 Permalink

  No niestety, coraz więcej wyników jest bez sensu. Wystarczy zobaczyć chociażby znaną z PiO frazę „horoskop sierpien 2012″…

 4. Krzysztof 26 lipca 2012 at 11:54 Permalink

  Polecam SERPy dla frazy „czosnek” i wyniki 7-10 ;) niech żyją automatycznie generowane teksty…

 5. Paweł Rabinek 26 lipca 2012 at 12:16 Permalink

  Nie wiem czy widziałeś ostatni wpis na moim blogu. Fraza „upadłość triada” – wszystkie 10 wyników dla se.pl – u mnie screen tej sytuacji. Po zgłoszeniu tej sytuacji Kasparowi, sytuacja się poprawiła.

  • Paweł Rabinek 26 lipca 2012 at 12:27 Permalink

   Ale mi wyszło, 3 razy „sytuacja” pod rząd :P Przepraszam, za przemęczenie…

  • Wojtek 26 lipca 2012 at 12:42 Permalink

   Czyli co? może warto stworzyć jakąś ogólnodostępna listę w docsach z zapytaniami gdzie wyświetlane są takie kwiatki :)

   • Paweł Rabinek 26 lipca 2012 at 20:20 Permalink

    Takie sprawy można zgłaszać na forum lub Kasparowi. Jak widać SQT zadziałało w sprawie tych fraz, obecnie wyniki są inne, bardziej zróżnicowane.

 6. Andy 31 lipca 2012 at 10:33 Permalink

  Oni chyba już nie panują nad tym co się dzieje w serpach. Przecież po przykładzie „tablica” widać, jak tablica.pl na tym traci. Nie dość, że musi płacić Adwords to promuje się adres pod .com, to jeszcze jeden z wysokich wyników kojarzy tablica.pl z oszustwami..


Leave a Reply