25 września 2013 ~ 0 komentarzy

Google uruchamia wyszukiwanie po hashtagach. Posty z Google+ w serpach

Hashtagi w wynikach wyszukiwania GoogleZaheed Sabur, pracownik Google w Szwajcarii, na swoim profilu Google+, poinformował o wprowadzeniu do wyników wyszukiwania pola w którym podczas wyszukiwania po hashtagu będą wyświetlane posty z Google+. W taki oto sposób Google+ na dobre wkracza do serpów. Na chwilę obecną posty z Google+ wyświetlane są dla google.com oraz google.ca. Możemy jednak już teraz zobaczyć jak to działa tutaj. Nowa funkcjonalność wygląda przyzwoicie i z pewnością przyda się zwłaszcza aktywnym użytkownikom Google+.

 

Jak to działa?

W momencie wpisania w pole wyszukiwania, po prawej stronie wyników wyświetli się pole z postami z Google+. Po kliknięciu w widniejący wpis zostajemy przekierowani na Google+, gdzie znajdziemy pozostałe podobne wpisy. Warunkiem pojawienia się postów z G+ w wynikach wyszukiwania jest ustawienie prywatności wpisu jako publiczne. Jak pisze Zaheed, po przekierowaniu na Google+ zobaczymy również linki do innych serwisów społecznościowych, w których ten hashtag istnieje (obrazek na samym dole wpisu). Poniżej przykład takiej strony wynikowej Google.

Hashtagi w wynikach wyszukiwania Google

 

Linki do pozostałych profili społecznościowych

Hashtagi w Google - Linki do pozostałych profili społecznościowych

Kategoria: Google+ | Tagi: , ,

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply