18 maja 2012 ~ komentarze 2

Google usuwa katalogi stron z wyników wyszukiwania

Google usuwa katalogi stronGoogle usuwa katalogi stron z wyników wyszukiwania. Informacja ta pojawiła się na forum Webmaster World a którą pierwszy opublikował Barry Shwartz. Według pierwszych zebranych danych wynikało, że z wyników wyszukiwania Google usunął aż 50% katalogów stron. Po głębszych analizach Search News Central procent wyindeksowanych stron zmniejszył się do 15%. Nie zmienia to jednak faktu, że Google wziął się za katalogi stron. Co to oznacza dla branży SEO? Jeżeli usuwanie katalogów z serpów przeniesie się na nasz grunt, osoby, które swoje działania SEO skupiły głównie na pozyskiwaniu linków z różnego rodzaju katalogów stron, mogą odczuć znaczne spadki pozycji. Czyżby czekała nas kolejna rewolucja w wynikach wyszukiwania Google w najbliższym okresie? Czas pokaże. Dużo zależy od tego czy Google zechce „wyciąć” wszystkie katalogi czy tylko te, które w jakikolwiek sposób naruszają jego wytyczne?

Kategoria: Google | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

2 komentarze to “Google usuwa katalogi stron z wyników wyszukiwania”

  1. Jakub Sawa 18 maja 2012 at 06:55 Permalink

    ciekawe czy to „zwykłe” bany, ręczne filtry czy kolejna pokazówka ?
    myślę, że w Polsce jesteśmy bardziej przyzwyczajeni do tego typu akcji i nie robią aż takiego wrażenia (bany katalogów – choćby ukaranie sieci Kulfika parę miesięcy temu)

  2. Łukasz Kula 28 maja 2012 at 17:46 Permalink

    Wytyczne czy wskazówki? ;->


Leave a Reply