14 października 2013 ~ komentarze 2

Google wyświetli nasze twarze przy swoich reklamach

Google zmienia swój regulaminGoogle zmienia swój regulamin! Od tej chwili każdy kto wyrazi zgodę bądź nie „sprzeciwi się” nowemu regulaminowi może spodziewać się wyświetlenia facjaty, imienia i nazwiska przy reklamach Google. Jak można wyrazić swój sprzeciw opisuję poniżej. Wracając do reklam. Reklamy te będą występować w formie naszych rekomendacji. Dokładniej, jeśli np. oceniliśmy lub wystawiliśmy opinię ulubionej restauracji, która ta wykupiła reklamę w Google, w momencie kiedy ktoś z naszych znajomych, posiadających konto Google (Gmail, Google+, YouTube itd.), będzie szukał restauracji, zostanie mu zasugerowana właśnie ta, którą wcześniej „zaopiniowaliśmy”.

 

Fajna sprawa, ale…

Muszę przyznać, że taka forma reklamy wcale mnie nie odpycha od Google, wręcz przeciwnie. Fajnie będzie zobaczyć opinię naszych znajomych o np. restauracji, którą wcześniej odwiedzili. Pojawia się jednak kilka zastrzeżeń. Chyba nikt z nas nie myśli, że na takiej formie promocji Google zakończy. Co jeśli w niedalekiej przyszłości Google zaingeruje jeszcze bardziej w nasze życie w sieci? Niepokoi również fakt, że opcja ta jest standardowo włączona dla wszystkich użytkowników. Wiemy dobrze jak wiele nieświadomych osób nas otacza w sieci. Na całe szczęście dla użytkowników poniżej 18 roku życia funkcja ta jest automatycznie zablokowana.

Nowe reklamy w Google

 

Możesz to zmienić!

Całe szczęście wraz ze zmianą w regulaminie otrzymaliśmy również możliwość w łatwy sposób „wyrażenia swojego sprzeciwu” poprzez rezygnację z udostępniania naszych danych w celach reklamowych Google. Wystarczy, że wejdziemy na tą stronę i na jej dole odhaczymy fajeczkę, a następnie zapiszemy zmiany. Ze zmianami w regulaminie możecie zapoznać się na stronie Google.

Zmiany w regulaminie Google

 

Wybór należy do Was!

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

2 komentarze to “Google wyświetli nasze twarze przy swoich reklamach”

  1. Green Day 21 października 2013 at 16:07 Permalink

    Takie wykorzystywanie ludzi do reklamy też nie jest etyczne. Ciekawe jak wygląda to w ogóle w świetle prawa.

    • Wojtek Tyluś 21 października 2013 at 17:17 Permalink

      Najwidoczniej jakoś to obchodzą, korzysta z tego od jakiegoś czasu Facebook i tam jak na razie cisza. Regulamin to regulamin – była informacja i akceptacja – po problemie ;)


Leave a Reply