20 sierpnia 2012 ~ komentarzy 10

Google wyświetli tylko TOP7 ?

Wyniki dla frazy top7 w GoogleW lutym pisałem o tym jak to Google planuje skurczyć wyniki dla pierwszej strony swojej wyszukiwarki dla niektórych zapytań. Wszystko wskazuje na to, że teraz planuje tak uczynić dla wszystkich zapytań wyświetlając tylko siedem wyników. Obecnie wybrani użytkownicy widza już TOP7 dla niektórych zapytań z długiego ogona. Całą sprawę bardzo szczegółowo opisał Peter Meyers na SEOmoz. Peter sprawdził, dla wybranych zapytań z długiego ogona, ilość wyświetlanych wyników na stronie odnotowując 18% przyrost.

Po więcej informacji odsyłam na SEOmoz.

Chciałem na szybko sprawdzić tą informację. Pierwsze co mi przyszło do głowy to wpisanie w Google frazy „top7„. Zgadnijcie ile otrzymałem wyników? Obrazek poniżej:

Wyniki dla frazy TOP7 w Google

 

Czy wyświetlanie TOP7 to jeden z kroków, które mają zrewolucjonizować Google? Nie wiem, wiem natomiast, że jeśli TOP7 wejdzie dla wszystkich zapytań, powstanie niemałe zamieszanie w branży.

Kategoria: Google SEO | Tagi: ,

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

10 komentarzy to “Google wyświetli tylko TOP7 ?”

 1. slawekwch 20 sierpnia 2012 at 12:57 Permalink

  7 wyników wyświetlanych jest już od jakiegoś czasu (na pewno od ponad tygodnia) dla zapytań brandowych, gdzie pierwszy wynik jest „doskonałym” dopasowaniem (choć też nie zawsze) – sitelinki brane są chyba jako dodatkowe wyniki. Przykłady: adidas, onet, krd. Dla zapytań ogólnych jeszcze tego nie widziałem.

 2. Audyt stron Seo 20 sierpnia 2012 at 14:25 Permalink

  Dokładnie, pokazuje tylko dla bardzo ścisłych słów, w szczególności dla marek…

  pozdrawiam

 3. Artur 20 sierpnia 2012 at 15:05 Permalink

  Ha, ja dla Silesia SEM mam 5 wyników zwykłych i 2 filmy z Youtube. Dodatkowo jeden wynik to kanał na YT także, Google okroiło wyniki do 7 i przy okazji zapchało swoimi pozycjami, to jest dopiero skuteczne pozycjonowanie.

 4. Maciej 20 sierpnia 2012 at 17:15 Permalink

  Pewnie potrzebują więcej miejsca na reklamę. Wszak nie od dziś wiadomo, że Google to strona głównie MFA.

 5. sławek 20 sierpnia 2012 at 18:16 Permalink

  wpisując „sprzedajemy” też jest TOP7.. jesteśmy brandi na frazę ;-) czyli dalej poszło google

  • Wojtek Tyluś 20 sierpnia 2012 at 19:21 Permalink

   Czyli już po ptokach :/ TOP10 bye.

 6. Janas 20 sierpnia 2012 at 20:12 Permalink

  A może niech niczego nie wyświetlają, tylko same reklamy. A wyniki „organiczne” na prawą stronę.

 7. Program 21 sierpnia 2012 at 06:20 Permalink

  7 wyników juz jest od dosyć dawna, jak dobrze pamiętam to już z 2 miesiące temu to zauważyłem i zastanawiałem się o co chodzi, teraz już wiem o co kaman, CTR w adwords będzie wyższy :D


Leave a Reply