27 stycznia 2012 ~ komentarze 3

Google zmienia definicję Średniej Pozycji w wynikach wyszukiwania

Google WebmasterGoogle Webmaster Blog i Google Analytics Blog ogłosiły zmianę sposobu określania średniej pozycji w raporcie wyszukiwania w Google dla webmasterów oraz w raporcie optymalizacji wyszukiwania w Google Analytics. Do tej pory Google ustalając średnią pozycję brało pod uwagę średnią ze wszystkich wyników pozycji. Teraz wybierana będzie pozycja najwyższa.

 

Przykład płynący z samej góry

Google na swoim blogu podał poniższy przykład (moje, wolne tłumaczenie):

Powiedzmy, że podczas wyszukiwania Nickowi, na daną frazę pokazały się adresy URL naszej strony na pozycjach 3, 6, i 12. Jane szukając tej samej frazy pokazały się adresy URL naszej strony na pozycjach 5 i 9. Do tej pory, uzyskalibyśmy średnią wszystkich tych pozycji razem co dałoby nam średnią pozycję 7. Od teraz Średnia Pozycja w wynikach wyszukiwania będzie wyciągana na podstawie pojawienia się najwyższej pozycji (3 pozycja dla wyszukiwania Nicka oraz 5 dla wyszukiwania Jane), czyli 4 pozycja.

 

Przykładowy stary i nowy przelicznik średniej pozycji

Przykładowy stary i nowy przelicznik średniej pozycji

 

Wpływ na najważniejsze zapytania

Google zapewnia, że zmiana definicji Średniej Pozycji w wynikach wyszukiwania nie ma wpływu na raporty. W przyszłości jednak, Google będzie wykorzystywać nowe obliczenia w celu określenia średniej pozycji.

Google powiedział:

Spodziewamy się, że ta nowa metoda obliczania pozwoli na dokładniejsze dopasowanie oczekiwań dotyczących pozycji linków w wynikach wyszukiwania Google.

 

Źródło: http://searchengineland.com/google-changes-definition-of-average-search-ranking-position-109289

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

3 komentarze to “Google zmienia definicję Średniej Pozycji w wynikach wyszukiwania”

 1. Przemek Sztal 27 stycznia 2012 at 13:43 Permalink

  Mała uwaga, jako stałego czytelnika bloga ;-)
  Przyjęło się wymienne stosowanie zwrotów strona / serwis / witryna. IMHO, stosowanie tłumaczeń:
  site – witryna, serwis internetowy
  page, webpage – strona internetowa
  ujednoznacznia pojęcia. Ale to takie moje zdanie :)

 2. Wojtek 27 stycznia 2012 at 13:59 Permalink

  W tekście pada tylko słowo „strona” Przemku, nie za bardzo rozumiem co masz na myśli :)


Leave a Reply