24 maja 2012 ~ komentarze 2

Google zmienia kryteria wyświetlania wyników według lokalizacji ?

Wyświetlanie wyników wyszukiwania w Google według geolokalizacjiGoogle postanowił zamieszać w wynikach wyszukiwania serwując nam wyniki wyszukiwania dopasowane do naszej geolokalizacji. I tak wpisując przykładową frazę „zespół muzyczny” wyświetlą się nam wyniki zgodne dla naszej lokalizacji, w moim przypadku są to wyniki dla Lublina. Od teraz wyniki wyświetlane dla naszej lokalizacji są o wiele poprawniejsze, umożliwiające w krótszym czasie dotrzeć np. do interesującego nas usługodawcy. Takie są moje obserwacje, a jakie są Wasze ?

Wyniki dla frazy zespół muzyczny

 

Ale to już było

Ktoś napisze że to „żadna nowość”. Tak z tym, że w chwili obecnej wyniki dla konkretnej lokalizacji są o wiele trafniejsze. Co uczynili inżynierowie Google, że aż tak poprawiła się jakość serwowanych wyników, jeszcze nie wiadomo, ponieważ nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska Google.

 

Jak zmienić lokalizację?

Jak zmienić wyświetlanie wyników według naszej lokalizacji ? Nic się nie zmieniło, nadal możemy to uczynić klikając w link po lewej stronie menu „Zmień lokalizację”.

 

 

 

Aktualizacja [25.05.2012r.]

 

Google Venice Update

Jak się okazuje wczorajsza zmiana nie była niczym nowym. Google Venice Update, bo taką nazwę otrzymała, Google ogłosił już w marcu w ramach opublikowania w marcu listy 50 zmian w algorytmie Google. Po prostu aktualizacja ta dotarła do Polski ze sporym opóźnieniem. Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat Google Venice Update odsyłam do bardzo ciekawego artykułu Chrisa Liversidge na Search Engine Land.

W marcowym wpisie na blogu Google zytamy:

Better handling of queries with both navigational and local intent. [launch codename „ShieldsUp”] Some queries have both local intent and are very navigational (directed towards a particular website). This change improves the balance of results we show, and helps ensure you’ll find highly relevant navigational results or local results towards the top of the page as appropriate for your query.

Lepsza obsługa zapytań z o charakterze zarówno nawigacyjnym, jak i lokalnym. Niektóre zapytania mają charakter zarówno nawigacyjny (są skierowane na konkretną stronę), jak i lokalny. Ta zmiana poprawia równowagę w takich wynikach i sprawia, że bardzo trafne wyniki nawigacyjne i lokalne pojawią się wysoko w wynikach wyszukiwania.

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

2 komentarze to “Google zmienia kryteria wyświetlania wyników według lokalizacji ?”

  1. WWW 25 maja 2012 at 18:53 Permalink

    Już od dawna część wyników Google dopasowanych jest do lokalizacji, co moim zdaniem jest trochę bezsensowne.


Leave a Reply