28 października 2014 ~ komentarze 3

Google, zwariowałeś!

Pamiątka z Lublina według GoogleCały czas Google dąży do prezentowania użytkownikom coraz trafniejszych wyników wyszukiwania i trzeba przyznać, że idzie mu coraz lepiej. Niestety zdarza się, że sam Google zaprzecza powyższemu stwierdzeniu. W ostatnich dniach dał nam na to dowód. W pogoni za upychaniem w serpach jak najwięcej „od siebie”, na zapytanie „pamiątka z [miejscowość]” lub „pamiątki z [miejscowość]”, na samej górze prezentowana jest …mapka dojazdu z danej lokalizacji do miejscowości Pamiątka. Wiem, wiem, wiele osób spodziewało się ujrzeć w tym miejscu galerię pamiątek np. z Warszawy czy Lublina. Niestety! Google uznało, że nie macie racji i nie tego szukacie!…

Pamiątka z Lublina według Google

Kategoria: Google | Tagi: , ,

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

3 komentarze to “Google, zwariowałeś!”

 1. Szymon Słowik 30 października 2014 at 08:56 Permalink

  „Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.” – podobną klauzulę chyba zamieszczę na wszystkich swoich blogach :) w niektórych dyskusjach może stanowić argument ostateczny :)

  Google rzeczywiście czasem myśli za użytkownika, co może doprowadzać do takich absurdów, ale (jak na napisał u siebie Sebastian Heymann) na dłuższą metę pewnie im się to opłaca i dla większości użytkowników (zwłaszcza anglojęzycznych) intencje są trafnie odczytywane.

  • Wojtek Tyluś 30 października 2014 at 20:00 Permalink

   Tak, w US tam to dopiero mają SERPy :)
   Ktoś ostatnio pisał, że co przecznicę zmieniają mu się wyniki :)

 2. Łukasz 18 stycznia 2015 at 21:13 Permalink

  eee tam, to Wy źle myślicie, a Google Wam pokazuje to, o czym chcieliście pomyśleć, ale się nie odważyliście :P
  Google niekiedy potrafi „zaskoczyć”, że człowiek się zastanawia kto to wszystko programował :P


Leave a Reply